20 stycznia 2021
Odpadamy z Tauron Pucharu Polski Kobiet [komentarze trenerów, relacja]

W meczu 1/8 Tauron Pucharu Polski Kobiet Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały na wyjeździe z Grotem Budowlanymi Łódź 1:3 (12:25, 25:19, 14:25, 12:25). MVP zawodów wybrano Veronicę Jones-Perry, atakującą zespołu gospodarzy.

W ostatnich spotkaniach wyglądaliśmy bardzo dobrze. Gdzieś tam może zawsze trochę brakuje, ale jest walka przede wszystkim. Szkoda, bo dziś zabrakło nam siły w ataku. Gdyby udało nam się ugrać drugiego seta dla nas, to ten mecz mógłby wyglądać różnie. Cóż. Gratuluję Budowlanym i życzę im powodzenia – powiedział tuż po meczu w Łodzi trener Piotr Matela.

– Cierpimy na syndrom pierwszego wygranego seta. Gdybyśmy spojrzeli w statystyki, to drugiego seta bardzo często i w dużym procencie przegrywamy i później różnie się dzieje. Dziś wróciliśmy do gry. Mój zespół pokazał dużo dobrej siatkówki. Widać, że dziewczyny potrafią grać. Potrafią wykonać trudne elementy w każdym aspekcie – komentował Błażej Krzyształowicz, trener Grota Budowlanych Łódź.

Więcej na temat dzisiejszego spotkania, w tym rozmowę z trenerem Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz Piotrem Matelą, znajdziesz na naszym profilu na Facebooku TUTAJ.

W najbliższą niedzielę, 24 stycznia nasz zespół wróci do rywalizacji w Tauron Lidze. W derbach woj. kujawsko-pomorskiego, we własnej hali podejmiemy beniaminka rozgrywek Jokera Świecie. Początek meczu o 17.30.

Czytaj również:

Poznaliśmy rywala w 1/8 Tauron Pucharu Polski Kobiet!

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Energa MKS Kalisz – Wypowiedzi po meczu [wideo]