15 stycznia 2021
Poznaliśmy rywala w 1/8 Tauron Pucharu Polski Kobiet!

O ćwierćfinał Tauron Pucharu Polski Kobiet drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz powalczy z Grotem Budowlanymi Łódź. Spotkanie zaplanowano na 20 stycznia.

Zwycięzcy par 1/8 finału (mecze odbędą się 10 lutego) spotkają się w pojedynkach decydujących o wyjeździe na finałowe zmagania w Nysie.

Patrząc na wyniki tego losowania faktycznie sportowej rywalizacji w TAURON Pucharze Polski nie zabraknie, bo wielka walka szykuje się już w ćwierćfinale. Cieszę się, że gramy, możemy pokazywać mecze kibicom, teraz czekamy już tylko na kolejny krok i powrót najlepszych na świecie polskich fanów do naszych hal – powiedział w wywiadzie dla tauronliga.pl Artur Popko, prezes zarządu Polskiej ligi Siatkówki S.A.

Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski Kobiet, z udziałem czterech najlepszych drużyn, odbędzie się w Nysie w dniach 20-21 lutego 2021 roku. Tytułu wywalczonego przed rokiem broni Grupa Azoty Chemik Police.

Dodajmy, że w obecnym sezonie Tauron Ligi zespoły prowadzone przez trenerów Błażeja Krzyształowicza i Piotra Matelę grały ze sobą tylko raz. 16 listopada 2020 roku Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz uległy łodziankom we własnej hali 0:3 (17:25, 20:25, 17:25). MVP meczu została wybrana Zuzanna Górecka, przyjmująca Grota Budowlanych Łódź.

Wyniki losowania 1/8 finału TAURON Pucharu Polski

Mecz nr 5:
ASOTRA Płomień Sosnowiec  – Developres SkyRes Rzeszów

Mecz nr 6:
Grupa Azoty Chemik Police – DPD Legionovia Legionowo

Mecz nr 7:
BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Joker Świecie

Mecz nr 8:
ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz

Mecz nr 9:
Grot Budowlani Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz

Mecz nr 10:
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Enea PTPS Piła

Mecz nr 11:
MKS SAN-Pajda Jarosław – #VolleyWrocław

Mecz nr 12:
STAL Mielec – E.LECLERC MOYA Radomka Radom

Fot. Krzysztof Różański

Czytaj również:

Tauron Liga. Przegrywamy we własnej hali z Grotem Budowlanymi Łódź [zdjęcia]

Wypowiedzi po meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Grot Budowlani Łódź [wideo]