18 stycznia 2021
Tauron Liga. Wygrywamy za trzy punkty! [komentarze, zdjęcia, relacja]

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, w meczu 16. kolejki Tauron Ligi, pokonały Energę MKS Kalisz 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)! MVP spotkania w Bydgoszczy została Magdalena Mazurek, rozgrywająca Pałacanek.

W dzisiejszym pojedynku nasz zespół od początku kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz z wygraną za trzy punkty

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, w której co najmniej kilka razy mieliśmy wynik remisowy. Tak było też w końcówce seta, przy stanie 23:23. Po chwili kaliszanki popełniły jednak 2 błędy w ataku, decydujący cios na 25:23 zadała Regiane Bidias i Pałacanki mogły się cieszyć ze zdobycia upragnionych 3 punktów!

– Ostatnie tygodnie bardzo ciężko trenujemy. W poprzednim meczu zabrakło nam naprawdę niewiele, aby wygrać z ŁKS-em. Jak widać wyciągnęłyśmy wnioski i kontrolowałyśmy naszą grę, byłyśmy bardziej skoncentrowane, zwłaszcza w końcówkach – komentowała „na gorąco” Magdalena Mazurek, rozgrywająca i kapitan naszego zespołu oraz MVP dzisiejszego meczu.

– Mamy duże problemy kadrowe. Dziś przyjechałyśmy tutaj w 12. Na niektórych pozycjach mamy po jednej zawodniczce. Dziś środkowa przez moment zagrała nawet na ataku. Na pewno jest to jakiś czynnik, ale nie możemy na to zwalać winy, bo my dziś po prostu jako zespół zagrałyśmy złe spotkanie. Tu się trzeba uderzyć w pierś i to po prostu przyznać. Zagrałyśmy dziś słaby mecz – mówiła z kolei Justyna Łysiak, libero Energii MKS Kalisz.

Najwięcej punktów dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdobyły dziś Regiane Bidias, Alexandra Dascalu (obie po 17 punktów) i Marta Ziółkowska (12). W zespole gości najskuteczniejsza była Monika Gałkowska (14).

W niedzielę gramy z Jokerem, w środę mecz pucharowy w Łodzi

Po dzisiejszym spotkaniu mamy na koncie 18 punktów i pozostajemy na 9. miejscu w Tauron Lidze. Siódmą pozycję, z 23 „oczkami” na koncie, utrzymała Energa MKS Kalisz.

Kolejny mecz w siatkarskiej elicie kobiet Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz rozegrają w niedzielę, 24 stycznia, kiedy to w hali przy Toruńskiej podejmą beniaminka rozgrywek Jokera Świecie. Początek meczu o 17.30. Transmisja w Ipla TV.

A wcześniej – bo w środę, 20 stycznia – czeka nas jeszcze wyjazdowy pojedynek 1/8 Tauron Pucharu Polski Kobiet. O ćwierćfinał zawalczymy z Grotem Budowlanymi Łódź.

Kibicujcie przed ekranami i trzymajcie za nas kciuki!

Obejrzyj fotorelację z dzisiejszego meczu w Bydgoszczy.

Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Poznaliśmy rywala w 1/8 Tauron Pucharu Polski Kobiet!

W poniedziałek znowu gramy u siebie. Rywal? Energa MKS Kalisz [zapowiedź]