13 listopada 2020
Tauron Liga. W poniedziałek zagramy z Grotem Budowlanymi Łódź

W poniedziałek, w meczu 9. kolejki Tauron Ligi, drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz podejmie na własnym parkiecie Grota Budowlanych Łódź.

Dla obu zespołów poniedziałkowe spotkanie w Bydgoszczy będzie powrotem na parkiet po przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią COVID-19.

Trzy tygodnie przerwy bydgoszczanek

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Matelę po raz ostatni grała o ligowe punkty blisko 3 tygodnie temu. 24 października Pałacanki ograły na wyjeździe Jokera Świecie 3:1, sięgając tym samym po 3 cenne „oczka” i zapewniając sobie wygraną w pierwszych, historycznych derbach regionu kujawsko-pomorskiego.

Dodajmy, że z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie udało się rozegrać meczów Volley Wrocław – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz oraz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grupa Azoty Chemik Police.

Dotychczasowy bilans naszego zespołu to 2 wygrane i 4 porażki. Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zajmuje obecnie 8. miejsce w siatkarskiej elicie kobiet.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami zespołu Piotra Mateli są w tym sezonie atakująca Alexandra Dascalu i przyjmująca Ewelina Żurowska, które zdobyły odpowiednio 101 i 98 punktów.

Cel? Utrzymać formę i miejsce w pierwszej „trójce”

Dla łodzianek rozbrat od siatkówki trwał znacznie krócej. Ekipa Grota Budowlanych Łódź po raz ostatni grała w Tauron Lidze 5 listopada, kiedy to w dobrym stylu pokonała u siebie E.Leclerc Radomkę Radom 3:2. Dla Grota było to 5. zwycięstwo z rzędu, a dla siatkarek z Radomia… pierwsza porażka w tym sezonie.

W poprzednich kolejkach łodzianki ogrywały jeszcze między innymi ŁKS Commercecon Łódź (3:1) i BKS Stal Bielsko-Biała (3:1). Nie sprostały jednak Jokerowi Świecie (1:3), Developresowi SkyRes Rzeszów (1:3) i Legionovii Legionowo (0:3).

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że trzy ostatnie wyżej wymienione potyczki odbyły się we wrześniu oraz na początku października i w ostatnich tygodniach forma zespołu prowadzonego przez Błażeja Krzyształowicza rośnie.

Grot Budowlani Łódź, z bilansem 5 zwycięstw i 3 porażek, zajmują 3. miejsce w tabeli Tauron Ligi.

Monika Fedusio wraca nad Brdę

Poniedziałkowe spotkanie będzie wyjątkowe dla Moniki Fedusio. 21-letnia przyjmująca Budowlanych spędziła w Bydgoszczy 3 sezony, a do zespołu z Łodzi przeniosła się przed rozgrywkami 2020/2021. Kibice żeńskiej siatkówki w Bydgoszczy długo nie mogli pogodzić się ze stratą reprezentantki Polski i jednej z czołowych zawodniczek ówczesnej ekipy Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Warto dodać, że Fedusio utrzymała bardzo dobrą dyspozycję z poprzedniego sezonu i jest obecnie jedną z czterech najlepiej punktujących siatkarek Tauron Ligi. W ośmiu spotkaniach pochodząca z Giżycka siatkarka zdobyła już 108 punktów.

Pierwszy gwizdek w Bydgoszczy o 17.30

Poniedziałkowy mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź odbędzie się w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy, bez udziału publiczności. Początek spotkania o 17.30.

Warto wiedzieć, że transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport, a o relację radiową zadba Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Partnerem wydarzenia jest województwo kujawsko-pomorskie.

Fot. Bianka Sawoniuk.

Poniedziałek, 16.11.2020, g. 17.30

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Grot Budowlani Łódź

Transmisja telewizyjna: Polsat Sport;
Relacja radiowa: Polskie Radio Pomorza i Kujaw.

Czytaj również:

Tauron Liga. Patrycja Polak-Balmas została mamą!

Tauron Liga. Zawodniczki i sztab szkoleniowy przebywają na kwarantannie

Tauron Liga. Wygrywamy derby regionu kujawsko-pomorskiego [zdjęcia, relacja]

Tauron Liga. Monika Fedusio opuszcza Bydgoszcz