26 maja 2020
Tauron Liga. Monika Fedusio opuszcza Bydgoszcz

Monika Fedusio opuszcza nasz Klub. W sezonie 2020/2021 Tauron Ligi 20-letniej przyjmującej nie zobaczymy już w barwach Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

DZIĘKUJEMY Monice za dotychczasową współpracę i godne reprezentowanie naszego Klubu oraz życzymy dalszego rozwoju i wielu sukcesów!

Monika nagrała też specjalny filmik dla Kibiców Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, który możesz obejrzeć na fanpage’u naszego klubu (tutaj).

Najmłodsza przyjmująca ekstraklasy!

Przypomnijmy. W siatkarskiej elicie kobiet Monika Fedusio zadebiutowała 6 listopada 2016 roku, czyli… w dniu swoich 17. urodzin! Występowała wtedy w zespole Atomu Trefla Sopot, z którym w sezonie 2016/2017 wywalczyła złoty medal w Młodej Lidze Kobiet.

Przed rozgrywkami 2017/2018 pochodząca z Giżycka zawodniczka trafiła do KS Pałac Bydgoszcz, skąd bardzo szybko awansowała do seniorskiej kadry Pałacanek. Jak dotychczas popularna „Fedi” rozegrała 90 meczów w siatkarskiej ekstraklasie, zdobywając w nich 684 punkty.

Kierunek reprezentacja Polski siatkarek

W styczniu bieżącego roku, podczas turnieju kwalifikacyjnego do IO Tokio 2020 w holenderskim Apeldorn Monika Fedusio zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski siatkarek. Przed kilkoma dniami 20-latka otrzymała powołanie do kadry narodowej na sezon 2020 i zgrupowanie w Szczyrku, które odbędzie się w dniach 4-25 czerwca.

W nadchodzącym sezonie Monika Fedusio prawdopodobnie będzie grać w jednym z pięciu czołowych zespołów Tauron Ligi.

Więcej szczegółów podamy wkrótce.