20 listopada 2020
W niedzielę gramy z liderem Tauron Ligi! [zapowiedź]

W meczu 10. kolejki Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zmierzy się na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów. Początek niedzielnego spotkania z aktualnym liderem rozgrywek zaplanowano na 15.00. Transmisja w Ipla TV.

Bez wątpienia ekipę prowadzoną przez trenera Piotra Matelę czeka bardzo wymagająca, siatkarska misja.

Developres jeszcze w tym sezonie nie przegrał

Rzeszowskie „Rysice”, wicemistrzynie Polski z ubiegłego sezonu, w bieżących rozgrywkach wywalczyły 29 punktów i przewodzą stawce siatkarskiej elity kobiet. Bilans rzeszowianek to 10 zwycięstw w 10 meczach (30:6 w setach).

Czołowymi postaciami zespołu prowadzonego przez trenera Stephane’ a Antigę są 32-letnia przyjmująca Jelena Blagojevic (mistrzyni Europy 2017 i 2019 z reprezentacją Serbii i trzykrotna mistrzyni Polski 2017, 2019, 2020) oraz zawodniczki będące trzonem siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. W tym gronie na pewno warto wymienić atakującą Aleksandrę Rasińską, środkową Zuzannę Efimienko-Młotkowską oraz środkową Annę Stencel.

Ta ostatnia w ekipie „Rysic” gra od sezonu 2020/2021. W rozgrywkach 2019/2020, pochodząca z Piły 25-letnia środkowa, reprezentowała Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Nie zapominajmy również o szwedzkiej przyjmującej Alexandrze Lazić, która aktualnie zajmuje drugie miejsce w rankingu zagrywających Tauron Ligi, środkowej Gabrieli Polańskiej (drugie miejsce w lidze w rankingu blokujących) oraz Juliette Fidon-Lebleu. 24-letnia przyjmująca, była reprezentantka Francji, dołączyła do klubu z Rzeszowa przed bieżącym sezonem, a 2 lata wcześniej sięgała po mistrzostwo Francji.

Wyścig z czasem, czyli walka o powrót do formy

Powrót naszego zespołu do ligowej rywalizacji, po blisko 3 tygodniach przerwy spowodowanej kwarantanną, był zdecydowanie nieudany.

W pierwszym od 24 października meczu Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały na własnym parkiecie z Grotem Budowlanymi Łódź 0:3 (17:25, 20:25, 17:25). W spotkaniu z łodziankami na mały plus za występ zasłużyły jedynie Ewelina Żurowska (10 punktów) i libero Julia Reszelewska.

Obecny bilans Pałacanek to 8 „oczek”, 2 zwycięstwa i 5 porażek. Dotychczasowa zdobycz punktowa daje nam 9. miejsce w Tauron Lidze.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami zespołu trenera Piotra Mateli są Ewelina Żurowska (108 punktów, 10. miejsce w lidze w rankingu punktujących) i Alexandra Dascalu (107 punktów).

Niedzielny spotkanie w hali Podpromie w Rzeszowie zaplanowano na godzinę 15.00. Transmisja w Ipla TV.

Partnerem meczu jest województwo kujawsko-pomorskie.

Fot. Krzysztof Różański

Czytaj również:

Tauron Liga. Wypowiedzi po meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Grot Budowlani Łódź [wideo]

Tauron Liga. Przegrywamy we własnej hali z Grotem Budowlanymi Łódź [relacja, zdjęcia]

W poniedziałek wracamy do rywalizacji w Tauron Lidze