26 listopada 2020
Tauron Liga. W weekend podejmujemy DPD Legionovię Legionowo

W niedzielę w Tauron Lidze drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zagra we własnej hali z DPD Legionovią Legionowo. Spotkanie zaplanowano na 17.00.

Po dwóch porażkach z rzędu nasz zespół potrzebuje przełamania i na pewno zrobi wszystko co w jego mocy, aby w niedzielę sięgnąć po trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Cel? Trzecia wygrana Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz

Spotkanie z Developresem i dłuższe okresy dobrej gry przeciwko wspomnianemu liderowi tabeli pokazały, że bydgoszczanki odzyskują formę po blisko trzytygodniowej przerwie spowodowanej kwarantanną. Tym samym wyżej wymienione zadanie w postaci wywalczenia w niedzielę 3 punktów, jest w zasięgu ręki naszych zawodniczek.

Nie zmienia to jednak faktu, że dotychczasowy bilans ekipy prowadzonej przez trenera Piotra Matelę to 8 punktów w 8 meczach.

Gramy z siódmym zespołem Tauron Ligi

Nieco lepiej spisuje się w tej kampanii drużyna trenera Alessandro Chiappiniego. Siatkarki z Legionowa rozegrały jak dotąd 9 meczów i 5 razy schodziły z parkietu pokonane. Z dorobkiem 11 punktów na koncie Legionovia jest obecnie siódmą siłą siatkarskiej elity kobiet.

W poprzedniej kolejce drużyna z woj. mazowieckiego pokonała u siebie Energę MKS Kalisz 3:0 (25:15, 25:22, 25:19). MVP meczu została wybrana Alicja Grabka, 22-letnia rozgrywająca ekipy gospodyń.

Z kolei nasz zespół przegrał na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów 1:3. Najwięcej punktów dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdobyły Ewelina Żurowska (16), Alexandra Dascalu (13) i Regiane Bidias (12).

Oglądaj, słuchaj, kibicuj!

Transmisję z niedzielnego spotkania w hali Immobile Łuczniczka przeprowadzi IPLA TV. Z kolei Polskie Radio Pomorza i Kujaw zaplanowało od godziny 17.00 relację radiową.

Bądź z nami przed telewizorem lub radioodbiornikiem i kibicuj Polskim Przetworom Pałacowi Bydgoszcz!

Partnerem meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo jest województwo kujawsko-pomorskie.

Fot. Krzysztof Różański.

Czytaj również:

100 lat Kuba! [wideo]

Tauron Liga. Przegrywamy w Rzeszowie

W niedzielę gramy z liderem Tauron Ligi