Dziś (środa) urodziny obchodzi Agata Michalewicz, rozgrywająca zespołu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

Agata, z okazji Twojego święta życzymy Ci zdrowia, niesłabnącej sportowej pasji, wielu sukcesów na siatkarskich parkietach, sięgania po marzenia oraz wszelkiej pomyślności!

Agata Michalewicz pochodzi z Malborka i to właśnie w tym mieście stawiała swoje pierwsze kroki w siatkarskiej karierze. Grała w UKS Orzeł Malbork, którego jest wychowanką i w Atomie Trefl Malbork (2017).

Medalistka młodzieżowych Mistrzostw Polski

W latach 2014-2017 uczyła się i grała w siatkówkę w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, którego jest absolwentką.

W sezonie 2016/2017 w barwach Atomu Trefla Malbork Agata Michalewicz wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, a w meczu o trzecie miejsce została wybraną MVP spotkania.

Rok wcześniej Michalewicz zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek i tytuł najlepszej rozgrywającej turnieju finałowego. Jako kadetka zdobyła wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski, a jako młodziczka brązowy oraz dwa złote medale mistrzostw Polski.

Agata Michalewicz z powołaniem do kadry narodowej seniorek

Agata Michalewicz jest też dwukrotną srebrną medalistką Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA kadetek (2013, 2014).

W maju 2016 roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry seniorskiej reprezentacji Polski siatkarek. – To jest dla mnie naprawdę duże wyróżnienie i ogromna motywacja do działania – powiedziała wtedy portalowi malbork.naszemiasto.pl Agata Michalewicz, która kilka dni wcześniej skończyła 18 lat.

W lipcu ubiegłego roku, tuż po przyjściu młodej rozgrywającej do naszego klubu, porozmawialiśmy z nią w 2. sezonie cyklu „Co piszczy pod siatką?”. Obejrzyj wideo.

Rozmowa z Agatą Michalewicz w cyklu „Co piszczy pod siatką?” w lipcu 2020 roku

W zespole Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz Agata Michalewicz gra od sezonu 2020/2021.

W rozgrywkach Tauron Ligi, zakończonych przez nasz zespół na dziewiątym miejscu, Agata Michalewicz rzadko otrzymywała od trenera Piotra Mateli szansę na grę w pierwszej „szóstce”. Jednak kiedy już pojawiała się na parkiecie, to zazwyczaj nie zawodziła i była wartościową zmienniczką dla naszej kapitan, doświadczonej Magdaleny Mazurek.

Jedna z bohaterek historycznego, derbowego meczu w Świeciu

Tak było chociażby w historycznym, derbowym spotkaniu w Świeciu, który Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – z Agatą Michalewicz na rozegraniu – wygrały 3:1. MVP wyjazdowego meczu 6. kolejki Tauron Ligi z Jokerem Świecie została Alexandra Dascalu.

Przed przyjściem do Bydgoszczy, Agata Michalewicz była zawodniczką Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza (2017-2028), WTS Solna Wieliczka (2018), MKS-u Dąbrowa Górnicza (2018-2019) i Stali Mielec (2019-2020).

W wolnym czasie Agata chętnie czyta książki. Listę jej ulubionych tytułów otwierają „Obsesja doskonałości” Dawida Piątkowskiego i „Potęga podświadomości” Josepha Murphy’ego.

Autorem zdjęcia jest Dariusz Stoński.

Zobacz też:

Piotr Makowski: Dziewiąte miejsce nas nie satysfakcjonuje [wideo]

Tauron Liga. Kończymy sezon na dziewiątym miejscu [relacja, zdjęcia z meczu we Wrocławiu]

Tauron Liga. Wygrywamy derby regionu kujawsko-pomorskiego! [zdjęcia, relacja]