1 kwietnia 2021
Tauron Liga. Kończymy sezon na dziewiątym miejscu [relacja, zdjęcia z meczu we Wrocławiu]

W sezonie 2020/2021 Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zajęła 9. miejsce. W drugim meczu fazy play-off, rozegranym dziś we Wrocławiu, Pałacanki pokonały miejscowy Volley 3:2 (21:25, 25:23, 17:25, 25:15, 15:12). Statuetkę MVP spotkania zgarnęła Marta Ziółkowska.

Pierwszy set padł łupem gospodyń 25:21. Zwycięstwo w tej partii drużyna trenera Dawida Murka zawdzięczała głównie skuteczności w bloku i dobrej postawie atakującej Izabelli Rapacz, która zdobyła 8 punktów.

Po falstarcie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wracają na dobre tory

W drugiej partii bydgoszczanki objęły prowadzenie 11:8, ale kilka minut później było już 14:13. Gra nadal toczyła się na przewagi. Na tablicy pojawił się remis 20:20 i 22:22 po dobrym ataku Natalii Murek.

Przy stanie 22:24 trener Dawid Murek poprosił o czas. Decydujący punkt w tej odsłonie dała Pałacankom Alexandra Dascalu (25:23), doprowadzając do remisu w całym meczu 1:1.

Trzeciego seta lepiej rozpoczął nasz zespół, wychodząc na prowadzenie 5:3. Po zwiększeniu przewagi przez bydgoszczanki do stanu 9:7, czas wziął trener gospodyń. Początkowo nie przyniosło to efektu, ale po chwili wrocławianki poprawiły skuteczność i „odjechały” drużynie trenera Piotra Mateli na 21:15.

Kontuzja Magdaleny Hawryły, dobra zmiana Agaty Michalewicz

Na domiar złego drobnego urazu łydki doznała Magdalena Hawryła i koleżanki musiały sobie radzić bez niej. Gospodynie natomiast prowadzenia nie oddały i po ataku Anny Bączyńskiej wygrały trzecią odsłonę 25:17, wychodząc na prowadzenie 2:1.

W secie czwartym Pałacanki dość szybko „wykręciły” wynik 9:4. Skutecznymi atakami odpowiedziały Izabella Rapacz i Anna Bączyńska. Zrobiło się 6:9.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz nie pozwoliły jednak na odbudowanie się zespołowi gospodyń. Najpierw na tablicy mieliśmy 6:12. Kilka minut później, dzięki dużej pewności w grze naszego zespołu i przy stanie 7:13, drużyna trenera Mateli konsekwentnie zmierzała do doprowadzenia do tie-breaka.

Dobrą zmianę w tej części meczu dała Agata Michalewicz, która zastąpiła na parkiecie kapitan przyjezdnych Magdalenę Mazurek. Z kolei po drugiej stronie siatki, w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała przyjmująca Joanna Chorąża.

Wrocław vs Bydgoszcz? Będzie tie-break!

Pałacanki wygrały czwartą odsłonę 25:15 i oba zespoły mogły szykować się do 3. tie-breaka w czwartym starciu drużyn z Bydgoszczy i Wrocławia w tym sezonie.

Na parkiecie pozostała Agata Michalewicz, zdobywając z pola zagrywki pierwszy punkt w 5. secie.

Kilka minut później Kamila Witkowska zablokowała Ewelinę Żurowską, było 4:5. Na półmetku piątej partii do remisu 6:6 doprowadziła Natalia Murek i nadal nie było wiadomo, czy do rozstrzygnięcia 9. miejsca w Tauron Lidze potrzebny będzie trzeci mecz.

W dalszej części spotkania trwała gra na przewagi (7:8, 8:10), po której trener Dawid Murek poprosił o czas. W końcówce spotkania więcej sił i chłodnej głowy zachował nasz zespół, który wygrał tie-breaka 15:12 i cały mecz 3:2.

Tym samym drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zakończyła obecne rozgrywki Tauron Ligi na 9. miejscu.

Dziękujemy Wam za wspólny sezon 2020/2021!

Obejrzyj zdjęcia z dzisiejszego meczu we Wrocławiu TUTAJ.

2. mecz fazy play-off Tauron Ligi

Volley Wrocław vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:21, 23:25, 25:17, 15:25, 12:15);
MVP: Marta Ziółkowska.