21 marca 2022
Zwycięskie zakończenie sezonu

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały w Kaliszu Energę MKS 3:1. MVP meczu została Majka Szczepańska-Pogoda.

Polskie Przetwory odniosły 5. zwycięstwo w sezonie. Kończą rozgrywki na 11. miejscu w Tauron Lidze mając tyle samo punktów co #Volley Wrocław (ale zespół z Dolnego Śląska odniósł o jedno zwycięstwo więcej). Tabela Tauron Ligi: https://www.tauronliga.pl/table.html

Mecz nie miał większego znaczenia dla obu zespołów, ale w trzech setach walka była tak zacięta jakby toczyła się o wielką stawkę. W pierwszym gospodynie długo miały przewagę. Prowadziły m.in. 7:3 oraz 15:12. Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu wyrównały, a następnie przejęły inicjatywę i było 19:23. Kaliszanki w tak trudnej sytuacji nie tylko odrobiły straty, ale uzyskały przewagę 24:23. Zuzanna Szperlak po skosie wyrównała na 24:24. W grze na przewagi dwie ostatnie akcje należały do Majki Szczepańskiej-Pogody.

Podobny przebieg miała druga partia. Tym razem zespół gości miał długo przewagę. Było m.in. 1:6, 7:12 i 17:20. Kaliszanki odrobiły straty, zdobywając serię pięciu punktów (22:20) i ponownie przegrały na przewagi. W trzecim secie mieliśmy remis 7:7 oraz minimalną przewagę gospodyń 14:13. W drugiej części partii wyraźną przewagę miały już siatkarki Energi MKS.

Czwarty set był również wyrównany i jego losy mogły przechylić się w drugą stronę. Karolina Drużkowska zdobyła dla kaliszanek 26 pkt. Liderką zespołu z Bydgoszczy była Majka Sczepańska-Pogoda 24 i miała ona wsparcie Mariannie Cassemiro, Zuzannie Szperlak i Leticii Hage, które uzyskały po 13 pkt.