21 czerwca 2021
Zuzanna Szperlak wzmacnia zespół

– Waleczna, ambitna i odważna – taka jest opinia o trenera Piotra Mateli na temat nowej zawodniczki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Ogłaszamy kolejny transfer!

Zuzanna Szperlak, przyjmująca, przychodzi do Bydgoszcz z zespołu Energa MKS Kalisz. To właśnie w wielkopolskiej ekipie grała poprzednie dwa sezony zdobywając 258 punktów. Zuzanna ma na koncie wicemistrzostwo Polski juniorek z 2019 rok (z SPS Volley Piła). Wzrost naszej nowej zawodniczki to 175 cm, zasięg z wyskoku do ataku to 295 cm.

Oto co mówi o zmianie barw klubowych Szperlak:

Jestem szczęśliwa, że w następnym sezonie będę mogła reprezentować klub Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Mam nadzieje, że będzie to sezon pełen wrażeń i emocji. Liczę na to, że wspólnie będziemy walczyć o jak najwyższe cele. Na zmianę barw klubowych zdecydowałam się ponieważ chce się rozwijać jako zawodniczka. W Bydgoszczy jest bardzo dobry i wymagający trener co dla mnie jest na plus. Dochodzą do tego doświadczone zawodniczki i miła atmosfera. Zawsze uważałam ze Bydgoszcz to piękne miasto oraz miejsce do rozwoju. Teraz gdy mam okazje zagrać w tym klubie chce nauczyć się i wyciągnąć jak najwięcej.

Trener Piotr Matela o zawodniczce:

Zuza to młoda i perspektywiczna zawodniczka. Jest waleczna, ambitna i odważna. Może nie dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi ale swoją grą pokazała, że nie przeszkadza jej to w rywalizacji na boisku. Wielokrotnie to ona tę rywalizację wygrywa. Mam nadzieję, że będzie mocnym punktem naszego zespołu, bo potrafi grać bardzo dobrze tak na siatce jak i w polu.