Zuzanna Czyżnielewska: „BKS to zespół lepszy od naszego”

Autor: administrator

Bialski BKS zwyciężył w sobotę w trzech setach, ale zawodniczki Pałacu pokazały się w tym meczu z dobrej strony, co podkreślili przedstawiciele zwycięskiego zespołu na pomeczowej konferencji prasowej. Co jeszcze powiedzieli trenerzy i kapitanowie obu drużyn?

Małgorzata Lis (kapitan BKS-u Bielsko Biała):

Spodziewałyśmy się ciężkiego spotkania i takie ono było. Dziewczyny z Bydgoszczą są młode, nieobliczalne i jak da im się pograć, później robi się niebezpiecznie i tak to wyglądało w poszczególnych setach. Trochę to zasługa dobrej postawy Pałacu w zagrywce – pogoniły nas w tym elemencie, przez co miałyśmy trudności w kończeniu akcji. Ale mimo wszystko udało się wywieźć cenne dla nas trzy punkty i z tego się cieszymy.

Zuzanna Czyżnielewska (kapitan Pałacu Bydgoszcz):

Gratuluję zdobycia trzech punktów drużynie z Bielska. Widać było na boisku, że BKS to zespół lepszy od naszego. W każdym secie starałyśmy się, walczyłyśmy jak mogłyśmy. Trzeci set zaczęłyśmy bardzo dobrze, przytrzymałyśmy zagrywką i dlatego też wyglądało to o wiele lepiej. Niestety znowu przytrafiła nam się seria, w której straciłyśmy parę punktów pod rząd, BKS wykorzystał to w końcówce i wygrał ten mecz zasłużenie. Była pomiędzy nami duża różnica w bloku. Na pewno mamy nad czym pracować i jedziemy teraz do Muszyny walczyć. Nie poddajemy się.

Leszek Rus (trener BKS-u Bielsko-Biała):

Cieszą trzy punkty zdobyte na trudnym terenie. Tak jak Gosia (Lis – przyp. red.) powiedziała, spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. W pewnym momencie zespół z Bydgoszczy uśpił trochę naszą czujność. Trzeci set zaczął się zupełnie nie po naszej myśli, przeciwniczki dobrze zagrały zagrywką, my troszeczkę nonszalancko w przyjęciu i asekuracji naszych ataków. Ale do pewnych rzeczy nie ma co się przyczepiać. Przede wszystkim cierpliwość i charakter naszych dziewczyn wyszły na boisku, bo przegrywając 5:12 wyszliśmy na prowadzenie i jeszcze zakończyliśmy z przewagą ten set, to mówi samo za siebie. Zespół z Bydgoszczy postawił nam ciężkie warunki, jest nieobliczalny, w pewnych momentach może zagrać koncertowo. Takiej drużynie nie można popuścić, bo jeżeli poda jej się dłoń, to te młode wilczki będą chciały od razu wydrzeć coś więcej. Gratuluję więc dziewczynom postawy i cieszymy się z trzech punktów.

Agata Kopczyk (trener Pałacu Bydgoszcz):

Gratuluję zwycięstwa, bardzo gratuluję. Jutro o 11 mamy trening i zaczynamy przygotowywać się do meczu z Muszyną.