22 marca 2023
Znakomity mecz OnlyBio Pałacu Bydgoszcz w Szczecinie

Miła niespodzianka w starciu z polskim gigantem żeńskiej siatkówki. Bydgoskie siatkarki blisko pokonania Grupy Azoty Chemika Police. Przegrały 2:3, ale wywiozły cenny punkt z trudnego terenu.

Kibice oglądali aż pięć setów walki. Emocji było aż w nadmiarze. W sumie spotkanie trwało prawie dwie i pół godziny.


W pierwszym secie pałacanki zaskoczyły uznane przeciwniczki i prowadziły od początku. Po asie i wygranej kontrze przez Anneclaire Ten Brugge wygrywały już 11:7. Potem przy zagrywkach Kingi Różyńskiej ich przewaga jeszcze wzrosła (18:9). Tej zaliczki już nie wypuściły z rąk.
W drugiej partii bydgoskie zawodniczki musiały gonić wyniki. Początkowo przegrywały różnicą dwóch-trzech punktów. Dopiero w końcówce przy stanie 19:21 straciły kilka punktów z rzędu, które zdecydowały o porażce.
W trzeciej odsłonie podopieczne Jakuba Tęczy wróciły do dobrej dyspozycji. Znowu lepiej zagrywały, poprawiły grę w obronie oraz skutecznie atakowały. Wypracowały kilkupunktową przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń. Prowadziły już 23:16 i wydawało się, że za chwilę wygrają. Niestety, dopadła je niemoc i straciły sześć punktów z rzędu. Doszło do nerwowej końcówki. Na szczęście bydgoszczanki rozstrzygnęły ją na swoją korzyść.
Czwarty set to powtórka drugiego. Bydgoszczanki były gorsze od rywalek. Doszło do tie breaka. W nim emocje sięgały zenitu. Długo utrzymywał się remis. Niestety, dwie ostatnie akcje pałacanki przegrały. Jednak wywalczenie punktu na tak gorącym terenie jest wielkim sukcesem.

Po tym spotkaniu Anna Lewandowska z OnlyBio Pałacu Bydgoszcz została wybrana do szóstki rezerwowych 20. kolejki Tauron Ligi. Uzasadnienie Tauron Ligi poniżej:

W rozgrywanym w Szczecinie meczu wyróżniły się środkowe z Bydgoszczy: Anna Lewandowska i Kinga Różyńska. Ta pierwsza wykonała aż 25 zagrywek, najwięcej spośród wszystkich zawodniczek, a w ataku miała 56-proc. skuteczność.

Chemik Police – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2 (14:25, 25:19, 27:29, 25:19, 15:13)
Pałac: Bałdyga 2, Nowakowska 13, Lewandowska 13, Ter Brugge 21, Żurowska 18, Różyńska 13, Witkowska (libero) oraz Mazurek.

Statystyki szczegółowe: https://www.tauronliga.pl/games/id/1102130.html#stats
Fotogaleria Tauron Ligi: https://www.tauronliga.pl/gallery/id/6543.html

Jak informowaliśmy, do końca rundy zasadniczej OnlyBio Pałac Bydgoszcz zagra jeszcze dwukrotnie na wyjeździe: we Wrocławiu (poniedziałek 27 marca, 17:30) i w Bielsku-Białej (czwartek 30 marca, także 17.30). Mecz w Szczecinie zakończy 20. kolejkę.

Na podst. inf.własnej i relacji w Expressie Bydgoskim
Foto dzięki uprzejmości Chemika Police