20 sierpnia 2020
Zespoły młodzieżowe przygotowują się do sezonu 2020/2021 [zdjęcia]

Najwcześniej przygotowania rozpoczęły juniorki Agaty Kopczyk, które od 20 lipca miały możliwość uczestniczenia w treningach z zespołem seniorek. Od kilku dni część z tych dziewcząt trenuje w hali XI LO pod okiem swojej trenerki. Pozostałe młode siatkarki przygotowują się dalej z pierwszym zespołem do rozgrywek Tauron Ligi. 

Kadetki prowadzone będą w kolejnym sezonie przez Rafała Gąsiora. Obecnie pracują indywidualnie wg wytycznych zaproponowanych przez szkoleniowca. Obie grupy, czyli juniorki i kadetki od soboty 22 sierpnia swoją formę i kondycję szlifować będą na obozie w Tucholi, gdzie przebywać będą do 31 sierpnia. 

W toku przygotowań są również najmłodsze zawodniczki Klubu – młodziczki, przed którymi są niedokończone z powodu pandemii rozgrywki na szczeblu centralnym.

W pierwszy weekend września zespół prowadzony przez trenerów Marcina Mojsieja i Macieja Kromrycha wyjedzie na ćwierćfinał Mistrzostw Polski do Polic, gdzie w gronie sześciu zespołów walczyć będzie o awans do półfinału. Przypomnijmy. Awansują dwa najlepsze zespoły. 

Nasza młodzież do nadchodzących rozgrywek przygotowuje się w hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy.

Patronem zespołów młodzieżowych KS Pałac Bydgoszcz jest Oponeo.

Zdjęcia/ tekst: Maciej Kromrych, trener-koordynator zespołów młodzieżowych KS Pałac Bydgoszcz.

Czytaj również:

Tauron Liga. Natalia Lijewska zostaje w Bydgoszczy