6 kwietnia 2021
Zawodniczki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz z powołaniami do reprezentacji Polski siatkarek! [wypowiedzi]

Monika Jagła i Marta Ziółkowska otrzymały powołania do szerokiej kadry reprezentacji Polski siatkarek na pierwszą część sezonu 2021! W środę, 14 kwietnia libero i środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz – wraz z pozostałymi reprezentantkami kraju – rozpoczną przygotowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Naprawdę się cieszę, że trener Jacek Nawrocki dał mi kolejny raz szansę. Teraz trochę będziemy odpoczywać z dziewczynami, bo trener (Piotr Matela, trener Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz – przyp. red.) dał nam kilka dni wolnego. Myślę, że ja i Marta Ziółkowska będziemy teraz nabierać siły przed tym zgrupowaniem. No i chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Bardzo się cieszę, że będę w treningu i będę się dalej rozwijać – powiedziała Monika Jagła, libero Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, która o miejsce w pierwszej „szóstce” reprezentacji Polski będzie rywalizować z Marią Stenzel i Justyną Łysiak.

Jakie cele stawia sobie ambitna libero Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przed zgrupowaniem w Szczyrku?

– Chciałabym przede wszystkim skupić się na dobrym trenowaniu i pozyskać jak najwięcej wskazówek od trenerów i od dziewczyn i żeby po prostu gra w siatkówkę szła do przodu – dodała Monika Jagła, która w styczniu bieżącego roku skończyła 21 lat.

Radości z kolejnego powołania do kadry trenera Jacka Nawrockiego nie kryła też Marta Ziółkowska, środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

– Bardzo się cieszę z tego powołania. Cały sezon dziewczyny pracują, żeby to powołanie dostać i bardzo się cieszę, że trener Jacek Nawrocki zaufał mi po raz drugi i wyróżnił tym powołaniem. Nie ukrywam, że bardzo bym chciała powalczyć o to, aby po tym sezonie być jedną ze znaczących dziewczyn, żeby wywalczyć sobie jakieś pewne miejsce w tej reprezentacji i aby wykorzystać każdy moment i każdą szansę, jaką otrzymam. Najpierw zasłużyć, być móc się pokazać i grać, a jeśli już będę grać, to żeby to granie było po prostu jak najlepsze – mówi Marta Ziółkowska, która w reprezentacji Polski siatkarek zadebiutowała 30 czerwca 2020 roku w Wałbrzychu podczas meczu z Czeszkami. Dzień później, w drugim spotkaniu z Czeszkami, wystąpiła w kadrze narodowej po raz drugi w karierze.

Dodajmy, że w reprezentacji Polski w siatkówce kobiet pracuje trener Rafał Gąsior, który jest trenerem współpracującym w sztabie trenera Jacka Nawrockiego. Na co dzień trener Rafał Gąsior jest szkoleniowcem młodzieżowych zespołów KS Pałac Bydgoszcz.

Przypomnijmy. Reprezentację Polski siatkarek czeka w tym roku rywalizacja w Lidze Narodów (Rimini, 25 maja-20 czerwca 2021) i w Mistrzostwach Europy 2021. Skład reprezentacji Polski na ME 2021 podany zostanie po zakończeniu rozgrywek Ligi Narodów.

Fot. Dariusz Stoński.

Zobacz też:

Tauron Liga. Kończymy sezon na dziewiątym miejscu [relacja, zdjęcia z meczu we Wrocławiu]