13 kwietnia 2023
Zagramy o 7.miejsce

Bez niespodzianki w play off Tauron Ligi. ŁKS Commercecon Łódź wyeliminiował OnlyBio Pałac Bydgoszcz z walki o medale. Bydgoszczanki, po lepszym meczu niż w Łodzi przegrały 0:3. Przed drużyną walka o 7. miejsce z Volley Wrocław.

Pierwszy mecz z dwóch zaplanowanych o 7. miejsce już w niedzielę, 16 kwietnia o 19:00 w Bydgoszczy. Rewanż w stolicy Dolnego Śląska w piątek, 21 kwietnia o 20:30. Spotkania pokaże Polsat Box Go. W przypadku remisu, zespoły czeka tzw. złoty set, do 15 punktów.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz wróci w niedzielę do macierzystej hali, czyli Immobile Łuczniczki. We wtorek, wyjątkowo w SISU Arenie, podopieczne trenera Jakuba Tęcza stawiły opór faworytowi w dwóch pierwszych setach, w trzecim przewaga łodzianek była już bezdyskusyjna. Wynik meczu 0:3 (-23, -20, -13). W innej parze ćwierćfinałowej wrocławianki uległy także dwukrotnie Developresowi Bella Dolina Rzeszów i tak poznaliśmy rywala, z którym powalczymy o 7. miejsce.

W dobiegającym końcowi sezonie dwukrotnie lepsze były siatkarki z Wrocławia. W Bydgoszczy wygrały 3:2 (przy prowadzeniu OnlyBio 2:1) jeszcze za trenera Mirosława Zawieracza. W niedawnym rewanżu (27 marca) w Hali Orbita wrocławianki zwyciężyły 3:0 (21, 20, 22). Jak będzie w meczach o miejsce w Tauron Lidze przekonamy się w ciągu najbliższych 8 dni.