1 grudnia 2022
Za trzy i z charakterem

Dwa gładkie sety i problemy w trzecim, ale OnlyBio Pałac Bydgoszcz zawalczył o trzy punkty za zwycięstwo bez straty seta.

W pierwszych dwóch setach niedzielnego meczu przewaga bydgoszczanek była bezdyskusyjna. W trzecim lepiej radziły sobie rywalki z IŁ Capital Legionovii Legionowo. Prowadziły większość seta a w końcówce nawet 23:19. Zagrywka Pauliny Bałdygi i kończone przez OnlyBio Pałac akcje dały jednak 6 kolejnych punktów drużynie trenera Mirosława Zawieracza. Trzy punkty zostały w Bydgoszczy.
MVP spotkania została Monika Gałkowska. To jej trzecia statuetka w sezonie. Atakująca przewodzi rankingom punktowym (w niedzielę dorzuciła 26), atakujących (108 pkt w sumie) i MVP.
Na siatce skutecznie wspiera ją m.in. Anna Lewandowska, która z 17 blokami w 5. kolejkach współlideruje rankingowi blokujących.

ONLYBIO PAŁAC BYDGOSZCZ – LEGIONOVIA LEGIONOWO 3:0 (25:12, 25:20, 25:23)

Następny mecz OnlyBio Pałac Bydgoszcz zagra na wyjeździe: 5 grudnia w Opolu (20:30, poniedziałek, transmisja tv Polsat Sport).
Kolejny mecz w Immobile Łuczniczce już 9 grudnia (17:30, piątek, również Polsat Sport).