15 lutego 2021
Wygrywamy w Łodzi! Świetny mecz i trzy punkty Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz [relacja]

W meczu 20. kolejki Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały na wyjeździe Grota Budowlane Łódź 3:1 (25:18, 25:21, 26:28, 25:20)! MVP spotkania w Łodzi została wybrana Alexandra Dascalu, która zdobyła dziś 18 punktów.

Tym samym nasz zespół dopisuje sobie trzy „oczka” do ligowej tabeli i cały czas zachowuje szanse na udział w fazie play-off w tym sezonie!

Bierzemy rewanż w czterech setach

Pałacanki już na początku spotkania wypracowały przewagę 6:1 i trener Błażej Krzyształowicza poprosił o czas. Przerwa na żądanie trenera Grota przyniosła poprawę gry łodzianek. Nie ustrzegło to ich jednak przed przegraną w pierwszym secie, do której wydatnie przyczyniła się między innymi bardzo dobra gra Alexandry Dascalu i Eweliny Żurowskiej.

Drugą partię również wygrała drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz (25:21) i wydawało się, że ekipa trenera Piotra Mateli jest na autostradzie do zwycięstwa za trzy punkty.

Po chwili jednak autostradę zastąpiła droga szybkiego ruchu. Trzecia odsłona, która okazała się być najbardziej wyrównaną, nie poszła już bowiem po myśli naszego zespołu.

Łodzianki grały coraz lepiej, a oprócz tego sprzyjało im też szczęście. Obserwowaliśmy walkę punkt za punkt. Pod koniec tej części meczu na tablicy wyników mieliśmy między innymi remis 23:23 i 26:26. Ostatecznie trzeci set padł łupem gospodyń, które po skutecznym bloku Jones-Perry wygrały 28:26.

Statuetka MVP dla Alexandry Dascalu

W secie czwartym łodzianki bardzo szybko wyszły na prowadzenie 8:2. Dzięki ambitnej postawie nasz zespół zbliżył się nieco do rywalek i na półmetku tej partii było 12:8. Potem mieliśmy jeszcze remis 18:18, ale w drugiej połowie seta nasz zespół był już wyraźnie lepszy, odskakując rywalkom na 22:18.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz nie oddały już wypracowanej przewagi, wygrywając w czwartym secie (po skutecznym ataku Eweliny Żurowskiej) 25:20 i w całym meczu 3:1!

Dodajmy, że najwięcej punktów dla naszego zespołu, oprócz MVP meczu Alexandry Dascalu, zdobyły dziś Ewelina Żurowska i Regiane Bidias – obie po 18 „oczek”. Dwanaście punktów dorzuciła też środkowa Marta Ziółkowska.

W ekipie gospodyń najskuteczniejsze były Veronica Jones-Perry i Monika Fedusio (odpowiednio po 15 i 14 punktów).

Play-offy cały czas w zasięgu Pałacanek

Po udanym rewanżu nad Budowlanymi nasz zespół ma na koncie 26 punktów i traci już tylko 1 „oczko” do zajmującej ósme miejsce Energii MKS Kalisz. Po 31 punktów mają BKS Bostik Bielsko-Biała i DPD IŁCapital Legionovia Legionowo, znajdujące się odpowiednio na siódmej i szóstej pozycji w tabeli.

W następnej kolejce Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zagrają u siebie z Developresem SkyRes Rzeszów. Spotkanie z liderem Tauron Ligi zaplanowano na piątek, 26 lutego na godzinę 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

20. kolejka Tauron Ligi

Grot Budowlani Łódź vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 21:25, 28:26, 20:25); MVP: Alexandra Dascalu.