2,5 godziny walki zakończone zdobyciem 2 punktów. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wygrały 3:2 z Energa MKS Kalisz.

MVP meczu została Magdalena Saad. Najwięcej punktów (po 19) zdobyły Patrycja Polak-Balmas i Zuzanna Szperlak a 16 dołożyła Mari Cassemiro. Z pewnością jednak było to drużynowe zwycięstwo i każda z siatkarek Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz dołożyła cegiełkę do trzeciej wygranej w sezonie. Było to też drugie zwycięstwo po tiebreaku naszej drużyny w bydgoskiej hali.

W pierwszym secie walka „punkt za punkt” trwała do stanu 21:21, końcówka dla Pałacu.
Druga odsłona to dominacja kaliszanek (5:2, 9:3, 16:3). Trzeci set ponownie wyrównany z przewagą bydgoszczanek pod koniec (23:20). MKS doprowadził do piątej partii, choć czwarta ponownie była zacięta (m.in. 20:20). I wreszcie tiebreak. Emocje narastały, tym bardziej że rywalki rozpoczęły od 4:0. Wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Zuza Szperlak i 5 punktów z rzędu padło łupem Polskich Przetworów. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich piłek, ale wypracowana przewaga pozwoliła bydgoszczankom cieszyć się ze zwycięstwa. W tabeli mamy 9 punktów i przewaga nad ostatnim Jokerem wzrosła do czterech.

Statystyki

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 16:25, 25:22, 24:26, 15:12)
Polskie Przetwory: Cassemiro, Hage, Balmas, Szperlak, Majkowska, Bałdyga, Saad (libero) oraz Kobus, Szczepańska-Pogoda, Mazurek, Różyńska.