23 listopada 2021
Wygrana nr 2 w Tauron Lidze

Od 0:2 do 3:2. Taki debiut zaliczył z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz nowy trener Alessandro Lodi. Zawodniczki, szkoleniowiec i kibice mogli się w poniedziałkowy wieczór cieszyć z drugiego w sezonie a pierwszego u siebie zwycięstwa.

Było jeszcze kilka powodów do zadowolenia po meczu z UNI Opole; to między innymi: postawa (szczególnie w ataku, 49% skuteczności, 4 asy serwisowe) Zuzanny Szperlak i tytuł MVP, powrót po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją środkowej Kingi Różyńskiej, waleczność zespołu i konsekwencja w odrabianiu strat. – Powiedziałem zawodniczkom w szatni, że jestem z nich dumny – powiedział po spotkaniu włoski szkoleniowiec Polskich Przetworów.

VIDEO: Wypowiedzi Zuzanny Szperlak i Adriany Adamek

STATYSTYKI: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101631.html#stats
RELACJA TEKSTOWA TAURON Ligi: https://www.tauronliga.pl/news/id/48266.html

GALERIA Dariusza Stońskiego

Dzięki drugiej w sezonie (obecny bilans 7 przegranych, 2 zwycięstwa), Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz awansowały na przedostatnią pozycję rozgrywek, spychając na ostatnią Jokera Świecie.
Do Energii MKS Kalisz tracimy punkt i zagramy z tym przeciwnikiem następne spotkanie u siebie – nowy termin to poniedziałek, 6 grudnia. Wcześniej jednak, bo już w piątek, 26-ego listopada czeka nas wyjazd do Łodzi. Tam zgramy z Grotem/Budowlanymi, zespołem, w którym pracował trener Lodi. Energa zmierzy się jeszcze szybciej, bo w czwartek (25.11) z kolejnym zespołem w naszym bezpośrednim zasięgu, BKS Bostik Bielsko-Biała. Dolny fragment tabeli przed 10. kolejką wygląda tak:Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 3:2 (19:25, 23:25, 25:22, 25:12, 15:10).
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Majkowska, Bałdyga, Cassemiro, Hage, Balmas, Szperlak, Saad (libero) oraz Mazurek, Kobus, Szczepańska-Pogoda, Różyńska.