26 lutego 2023
Wyczekiwane przełamanie

OnlyBio Pałac Bydgoszcz ponownie z wygraną i to 3:0 nad UNI Opole. W ten sposób w swoim drugim meczu na stanowisku pierwszego szkoleniowca pierwsze zwycięstwo odnosi trener Jakub Tęcza.

W 17. kolejce Tauron Liga OnlyBio Pałac Bydgoszcz podejmował UNI Opole. To był bardzo ważny mecz dla obu zespołów, które walczą o zajęcie ósmej lokaty, które premiowane jest grą w play off. To był bardzo ważny mecz dla obu zespołów, które walczą o ósmą lokatę, która jest premiowana grą w play off. OnlyBio zajmujący 10. lokatę, UNI będący miejsce wyżej oraz Radomka Radom na ósmej pozycji miały po 11 punktów.
Bydgoszczanki czekające na wygraną od 5 grudnia 2022 roku czyli od wyjazdowego meczu z… UNI zaprezentowały się bardzo dobrze. Jedynie w pierwszym secie była wyrównana walka. Pałacanki przegrywały już 13:16, ale nie poddały się. Świetnie rozegrały końcówkę. Poprawiły obronę i skutecznie kontrowały. Kolejne dwie partie przebiegały już pod dyktando zespołu z Bydgoszczy, który był lepszy pod każdym względem. Po 71 minutach podopieczne Jakuba Tęczy mogły cieszyć się z wygranej.

(za Expressem Bydgoskim, aut. Dariusz Knopik)

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – UNI Opole 3:0 (25:21, 25:15, 25:14).
Pałac: Nowakowska 12, Lewandowska 9, Ter Brugge 15, Żurowska 7, Różyńska 13, Bałdyga 1, Witkowska (libero).
MVP: Kinga Różyńska