22 października 2023
Walki nie brakło, ale Pałac wciąż bez punktów

Choć nie można odmówić bydgoskim siatkarkom woli walki, bilans z Chemikiem Police nie został poprawiony. KS Pałac przegrał 0:3

Wciąż bez zwycięstwa są siatkarki znad Brdy w konfrontacjach z Chemikiem. Rywalki wygrały wszystkie 21 spotkań o mistrzostwo Polski między tymi dwoma zespołami. Niedzielnym meczem bydgoszczanki zakończyły serię spotkań z bardzo trudnymi rywalami Tauron Ligi, kolejno: drugą, pierwszą i piątą ekipą poprzedniego sezonu. Można więc umownie powiedzieć o zakończeniu pewnego „mikroetapu”, w którym zespół nie zdobył punktów.

Teraz czas na rywali zdecydowanie bardziej w zasięgu zawodniczek trenera Jakuba Tęczy. I już w piątek, o 19, na pierwszy ogień mecz wyjazdowy z #VolleyWrocław. Ekipa ze stolicy Dolnego Śląska pokonała na wyjazdach 3:2 Grupę Azoty Akademię Tarnów i w tych samych rozmiarach Energę MKS Kalisz. Pomiędzy tymi spotkaniami, #Volley przegrał 0:3 w Bielsku-Białej. Po meczu we Wrocławiu (27 października) KS Pałac będzie miał dużo czasu na spokojne i solidne przygotowania do spotkania u siebie z UNI Opole (3 przegrane dotąd, jak Pałac). Arcyważny dla układu tabeli mecz odbędzie się w poniedziałek, 6 listopada o 17:30 w Immobile Łuczniczce. Już dziś zapraszamy, dziękując jednocześnie za super frekwencję w niedzielę na spotkaniu z Chemikiem.

Duuużo zdjęć Dariusza Stońskiego: https://tinyurl.com/mrykywbf

Pola Nowakowska o meczu: https://youtu.be/UxXmM8MBPKU

Dominika Witowska o meczu: https://youtu.be/StFSkUxI0Lg

Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1103016.html#stats

Relacja Expressu Bydgoskiego z meczu z Chemikiem Police:
https://tinyurl.com/fzn6px42

Fot. Dariusz Stoński


KS PAŁAC BYDGOSZCZ – GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)
KS PAŁAC: Nowakowska 12 punktów, Sikorska 14, Witowska 7, Łyszkiewicz 8, Paluszkiewicz 5, Bałdyga 2, Saad (libero) oraz Makarewicz.