Pewnie wygrany pierwszy set, wyrównany trzeci. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz postawiły się liderowi na jego parkiecie. Developres Bella Dolina wyszedł jednak z tego boju zwycięsko 3:1.

Do spotkania zespół przystępował już bez Patrycji Polak-Balmas, która zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z KS Pałac z przyczyn zdrowotnych. Informowaliśmy o przed meczem w social mediach:

Rozpoczęliśmy walkę z zespołem Stephana Antigi z dużym animuszem. Mocny serwis sprawił problemy rzeszowiankom i Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz prowadziły 9:7, 12:8. Dzięki m.in. atakom Zuzanny Szperlak (na zdjęciu) przewaga wzrosła do 17:10. Mimo prób rywalek, dopięliśmy swego i pierwszy set był wygrany do 18. Podrażnione rywalki poprawiły przyjęcia, doprowadziły do wyrównania 1-1 także zwyciężając do 18. Trzecia partia była bodaj najbardziej wyrównana, z początkową, nieznaczną punktową przewagą Polskich Przetworów (5:2, 12:8). Na parkiecie pojawiła się Leticia Hage (w szóstce spotkanie zaczęła inna środkowa, Kinga Różyńska. Przy stanie 15:13, coś zacięło się w grze walecznych w piątek bydgoszczanek. Straciły cztery punkty i tak zdobytej przewagi siatkarki z Podkarpacia nie pozwoliły już sobie wydrzeć. Odnotować warto jednak zryw bydgoszczanek po dobrych akcjach i zagrywkach Magdaleny Mazurek (21:20). Set padł łupem Developresu, który całkowicie kontrolował już czwartą, ostatnią część gry.

Najwięcej punktów dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdobyła Szperlak (17) a 13 dodała do tego Majka Szczepańska-Pogoda.

KS Developres Bella Dolina Rzeszów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (18:25, 25:18, 25:22, 25:14)
MVP: Katarzyna Wenerska

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Szczepańska-Pogoda, Majkowska, Różyńska, Cassemiro, Szperlak, Saad (libero) oraz Mazurek, Kobus, Hage.