6 kwietnia 2023
W Łodzi bez punktu, rewanż we wtorek

Pewne zwycięstwo faworytek z ŁKS Commercecon w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Tauron Ligi z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz.

Lider rozgrywek, który przegrał tylko raz w sezonie zasadniczym pokazał różnicę. Dodatkowo bydgoszczanki przystąpiły do spotkania bez podstawowej środkowej Kingi Różyńskiej. Szóstkowa zawodniczka doznała drobnego urazu pleców podczas przedmeczowego rozruchu.
Od początku bydgoszczanki miały ogromne kłopoty ze skończeniem ataków i po chwili karane były kontrami, w których prym wiodła Valentina Diouf (18 punktów w meczu i tytuł MVP). Przy stanie 1:7 trener Jakub Tęcza poprosił o przerwę. Niestety, poprawy nie było. Gdy było 2:12 bydgoski szkoleniowiec znowu poprosił o czas. Gra się odrobinę poprawiła, ale o nawiązaniu walki nie było mowy.
Drugi set zaczął się całkowicie inaczej, bo pałacanki prowadziły 3:0. Tym razem grały bez żadnych kompleksów dla dużo lepszych przeciwniczek. Pomimo, że rywalki doprowadziły do remisu 8:8, to mecz nie był już tak jednostronny. Jednak wystarczyła chwila i przytrafił się przestój bydgoskim zawodniczkom, które przerywały 11:15. Początek trzeciej partii przypominał pierwszą. Bydgoszczanki traciły punkt za punktem i przegrywały 2:7. Potem podopieczne Tęczy poprawiły grę, ale straty były zbyt duże, by powalczyć z łodziankami.

We wtorek wyjątkowo w SISU Arenie mecz rewanżowy (1/4 Tauron Ligi gra się do dwóch zwycięstw). Początek zaplanowano na 17.30 a mecz transmitować będzie Polsat Sport

ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:11, 25:19, 25:18)
OnlyBio Pałac: Nowakowska 10, Kobus 6, Ter Brugge 1, Żurowska 9, Lewandowska 8, Bałdyga 2, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz 1, Mazurek 0.