6 marca 2021
W Legionowie przegrywamy po tie-breaku [relacja]

W meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego 2020/2021 Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały na wyjeździe z DPD IŁCapital Legionovią Legionowo 2:3 (25:18, 18:25, 44:46, 25:22, 13:15). MVP dzisiejszego spotkania w Legionowie została wybrana Shelly Stafford, środkowa zespołu gospodyń.

W pierwszym secie lepszy okazał się nasz zespół, który od początku narzucił rywalkom swój styl gry i wygrał 25:18. W drugiej odsłonie górą były siatkarki z Legionowa, które pokonały drużynę Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz 25:18.

Rekordowo długi set…

Absolutnie niecodzienną sytuację i takie same emocje przyniosła nam trzecia partia meczu w Arenie Legionowo. Po bardzo widowiskowej grze na przewagi, 4 wideo weryfikacjach i 4 przerwach na żądanie trenerów obu drużyn, gospodynie wygrały trzeciego seta… 46:44!

W secie czwartym wyższą skutecznością wykazały się bydgoszczanki, które wygrały tę partię 25:22 i do rozstrzygnięcia rewanżu w Legionowie potrzebny był tie-break.

Tie-break dla gospodyń

Ostatnią odsłonę spotkania w Legionowie lepiej rozpoczęły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 7:4. Jednak ambitna postawa bydgoszczanek pozwoliła na odrobienie strat i doprowadzenie do remisu 7:7.

W kolejnych minutach więcej umiejętności, szczęścia, ale też chłodnej głowy miały Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Nasz zespół najpierw odrobił straty (9:7), a po chwili prowadził już 13:12. Decydujący cios należał jednak do drużyny prowadzonej przez trenera Alessandro Chiappiniego, która wygrała tie-breaka 15:13 i cały mecz 3:2.

Najwięcej punktów dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdobyły dziś Regiane Bidias i Alexandra Dascalu (obie po 19 punktów) oraz Marta Ziółkowska (18), Magdalena Hawryła (14) i Ewelina Żurowska (14).

Po drugiej stronie siatki brylowała Olivia Różański, która zdobyła dziś 28 punktów. Dodajmy, że 23-letnia przyjmująca zespołu z Legionowa została w tym sezonie MVP meczu w Bydgoszczy, wygranego przez Legionovię 3:1.

Zagramy o 9. miejsce w Tauron Lidze

Na zakończenie sezonu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz rozegrają dwumecz o miejsce dziewiąte w siatkarskiej elicie kobiet. Rywalem drużyny trenera Piotra Mateli będzie Volley Wrocław. Pierwsze spotkanie odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Warto wiedzieć, że jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1, to o zwycięstwie zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

Liderem jest Developres SkyRes Rzeszów

Po 21 kolejkach liderem rozgrywek jest Developres SkyRes Rzeszów, który wygrał 17 meczów i zdobył łącznie 50 punktów. Rysice mają 4 „oczka” przewagi nad drugą w tabeli E.Leclerc Moya Radomką Radom.

Joker Świecie, beniaminek rozgrywek i jednocześnie drugi zespół z woj. kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki siatkowej kobiet, zgromadził dotychczas 14 punktów w 21 spotkaniach i zakończy sezon na 11. miejscu.

Tabelę zamyka, z czterema punktami na koncie, ekipa Enei PTPS Piła.

22. kolejka Tauron Liga

DPD IŁCapital Legionovia Legionowo vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:18, 46:44, 22:25, 15:13), MVP: Shelly Stafford.