6 listopada 2023
Tylko set Pałacu z UNI Opole

Tylko, bo z pewnością przed tym meczem 5. kolejki w Bydgoszczy liczono na więcej. KS Pałac Bydgoszcz przegrał 1:3 i nie poprawił swojej ostatniej pozycji w Tauron Lidze

(relacja za „Expressem Bydgoskim”)
Pierwszy set meczu w Bydgoszczy zapowiadał ciekawą walkę. Zawodniczki po obu stronach siatki walczyły jak równy z równym, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć od rywalek. Ta partia kończyła się grą na przewagi. W końcówce nad nerwami lepiej zapanowały przyjezdne. Po zepsutej zagrywce Wiktorii Paluszkiewicz, seta skutecznie zakończyła Ana Olaya.

Zwycięstwo dodało pewności opolankom, miejscowym jakby podcięło skrzydła. Drugi set był już jednostronnym widowiskiem, z wysoką wygraną ekipy gości.

Gospodynie się nie poddały. W trzecim secie długo goniły; zdołały wyrównać stan rywalizacji, wyjść na prowadzenie, wygrać seta i przedłużyć swoje szanse na wygranie tego meczu. (…)

Niestety, w czwartym secie opolanki dość szybko zyskały przewagę a zryw Pałacu w końcówce to było za mało, by odrobić straty i doprowadzić do tiebreak.

W sobotę o 19 KS Pałac Bydgoszcz zmierzy się na wyjeździe z Grotem Budowlanymi Łódź. W zakończonej 5. kolejce łodzianki dość niespodziewanie poległy w Kaliszu 0:3.

Kolejny mecz w Bydgoszczy podopieczne trenera Jakuba Tęczy rozegrają w niedzielę 19 listopada o 16 z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (lider po pięciu meczach)

PAŁAC BYDGOSZCZ – UNI OPOLE 1:3 (25:27, 15:25, 25:22, 22:25)
PAŁAC: Bałdyga 3, Witowska 11, Nowakowska 16, Łyszkiewicz 7, Sikorska 16, Paluszkiewicz 9, Saad (libero) oraz Makarewicz 4, Gorzkiewicz, Gliwa.

MVP: Katarzyna Połeć (12 punktów)