2 lutego 2024
Trudny test nowego trenera

Martino Volpini zadebiutuje w sobotę jako pierwszy trener Metalkasu Pałacu Bydgoszcz. Przed zespołem zadanie niezwykle trudne – pokonać lub choćby zdobyć punkty w Bielsku-Białej. Tamtejszy BKS Bostik ZGO to trzeci zespół Tauron Ligi – zdecydowany faworyt z bilansem 14 wygranych i tylko 3 przegranych

Bilans Pałacu jest odwrotny: zaledwie 3 wygrane i aż 14 porażek. Volpini pracuje z drużyną od wtorku. To niewiele czasu, ale został on maksymalnie wykorzystany. W piątek, na ostatnim treningu włoski trener udzielił wypowiedzi reporterowi bydgoskiego oddziałowi TVP; poniżej obszerne fragmenty:

Dostałem się do bardzo ważnego klubu w Polsce. Wiem, że w tym momencie musimy podnieść nasz poziom w trakcie gry. Zaakceptowałem ofertę klubu, mamy bardzo dobre warunki, dobrą drużynę, żeby dojść do tego celu. Wierzę, że to możliwe.
Jestem pierwszy raz w Polsce, widziałem jak ludzie się angażują w sport. To dla mnie wspaniałe doświadczenie, jestem z tego bardzo dumny. Zawsze doceniałem polską publiczność, która kibicuje swojej reprezentacji czy drużynom klubowym”

Aspirujący do medali zespół z Bielska będzie bodaj najbardziej wymagającym rywalem w pięciu meczach do końca sezonu, w których Volpini będzie miał okazję udowodnić, że warto było go ściągać na końcówkę sezonu.

W statystycznym ujęciu (za kibicem Dariuszem Paliczką) będzie to 121 mecz w historii między Pałacem a BKS. Żadna para w Tauron Lidze nie ma tak długiej historii spotkań. 75 z nich wygrał BKS a 45 Pałac. Bilans setów 266-204, małych punktów 8919 – 8564. Bilans meczów w Bielsku-Białej to 45:16. Oba zespoły rywalizują ze sobą 32. sezon z rzędu.

Sobotnie spotkanie 18.kolejki pokaże Polsat Box Go. Początek o 16.

Następne mecze Metalkasu:

9 lutego (piątek), 17:30 w Bydgoszczy z Grupą Azoty Akademią Tarnów


24 lutego (sobota), ITA TOOLS Stal Mielec (na wyjeździe)
2 marca (sobota), w Bydgoszczy z Energą MKS Kalisz*
9 marca (sobota), w Bydgoszczy z MOYA Radomka Kalisz*

* – terminy do potwierdzenia