13 października 2023
Trudne zadanie w Łodzi

Już w 2. kolejce Tauron Ligi KS Pałac Bydgoszcz musi stawić czoła najlepszej drużynie poprzedniego sezonu. W piątek, 13-ego drużyna trenera Jakuba Tęczy zagra z ŁKS Commercecon Łódź.

Spotkanie z mistrzyniami kraju rozpocznie się o 17:30 i pokaże je Polsat Sport Extra. Kalendarz rozgrywek 2023/2024 ułożył się dla bydgoszczanek tak, że na początku grają z wszystkimi największymi rozgrywek: po porażce na inaugurację z srebrnymi medalistkami poprzedniego sezonu Rysicami z Rzeszowa, czas na ekipę ŁKS. Mistrzynie kraju praktycznie zachowały „złoty” skład. Łódzką drużynę opuściły dwie siatkarki – przyjmująca Lana Scuka i rozgrywająca Angelika Gajer. Ta druga szukała miejsca, gdzie będzie miała więcej szansy na grę, a z kolei Słowenka obrała bardzo egzotyczny kierunek, bo podpisała umowę z klubem Geleximco Thai Binh z ligi… wietnamskiej. W Łodzi pojawiły się za to cztery siatkarkiAleksandra Dudek (Antalya Belediyespor, Turcja), Paulina Zaborowska (MOYA Radomka Radom), Sonia Stefanik (Energa MKS Kalisz) i Amanda Campos (PTT Spor Kulübü, Turcja). Więcej o ekipie z Łodzi przed sezonem: https://tinyurl.com/yb6jz23m.

Bydgoszczanki po solidnie przepracowanym tygodniu przystąpią do tego meczu bez Aleksandry Lipskiej. Niestety, przyjmująca Pałacu, która zaliczyła okres przygotowawczy musiała przejść zabieg, rodzaj korekty wcześniej operowanego barku i będzie pauzowała zapewne kilkanaście tygodni.

Bilans drużyn w Tauron Lidze: 14 wygranych ŁKS i 2 wygrane Pałacu. W poprzednim sezonie ekipy spotykały się 4-krotnie, 2 razy w rundzie zasadniczej i 2 razu w play off. Za każdym razem bez straty seta górą był ŁKS. Do piątkowego meczu ekipa trenera Alessandro Chiappiniego przystąpi zmobilizowana porażką 0:3 na inaugurację z Grotem Budowlanymi…Łódź.

Następny mecz bydgoszczanek, to będzie spotkanie w Immobile Łuczniczce. 22 października, w niedzielę KS Pałac podejmie o 19:00 kolejnego potentata rozgrywek o mistrzostwo Polski siatkarek – Grupę Azoty Chemika Police.