26 maja 2021
Tauron Liga. Zmiany w sztabie szkoleniowym Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz

W sezonie 2021/2022 drużynę Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz poprowadzi trener Piotr Matela. Drugim trenerem nadal będzie Jakub Tęcza, a stanowisko statystyka obejmie 23-letni Karol Zimniak.

Nowy statystyk Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz sam o sobie napisał:Pochodzę ze sportowej rodziny. Moja mama zawodowo grała w koszykówkę, a tata jest trenerem lekkoatletów. Z siatkówką jestem związany od najmłodszych lat. Trenowałem tę dyscyplinę od 4. klasy szkoły podstawowej. Ostatnie 4 lata spędziłem w II lidze w LUKS Wilki Wilczyn.

Warto dodać, że w latach 2015-2017, przez dwa sezony Karol Zimniak był zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz i uczestniczył w rozgrywkach Młodej Ligi PLS S.A. Grał na pozycji przyjmującego.

Zmiany w dotychczasowym sztabie szkoleniowym są jednym z elementów nowego programu rozwoju klubu, który przed kilkoma dniami zapowiadał Piotr Makowski, prezes KS Pałac Bydgoszcz S.A.

W kolejnych tygodniach, po 1 czerwca będziemy też na bieżąco informować o nowych zawodniczkach, które w rozgrywkach 2021/2022 będą występować w zespole Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Przypomnijmy. W sezonie 2020/2021 drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz nie awansowała do fazy play-off Tauron Ligi. Na zakończenie rozgrywek Pałacanki pokonały w dwumeczu Volley Wrocław i zajęły 9. miejsce w siatkarskiej ekstraklasie kobiet.

W rozgrywkach 2018/2019 i 2019/2020 drużyna seniorek – również prowadzona przez trenera Piotra Matelę – dwukrotnie uplasowała się na szóstej pozycji.

Fot. Dariusz Stoński.

Zobacz też:

Piotr Makowski: Zaczynamy budowę składu na nowy sezon [rozmowa]

Piotr Makowski: Dziewiąte miejsce nas nie satysfakcjonuje [wideo]

Trener Piotr Matela podsumował fazę zasadniczą obecnego sezonu Tauron Ligi [wideo]