30 listopada 2020
Tauron Liga. Z Legionovią bez punktów [zdjęcia, relacja]

W niedzielnym meczu Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrała na własnym parkiecie 1:3 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25). MVP meczu została wybrana Olivia Różański, przyjmująca zespołu gości.

Przespałyśmy początek meczu

Pierwsze dwa sety niedzielnego pojedynku w Bydgoszczy są zdecydowanie do zapomnienia. Tego popołudnia, przez pierwsze 30 minut wychodziło nam naprawdę niewiele. Z kolei ekipa prowadzona przez trenera Alessandro Chiappiniego grała na sporym luzie i z dobrą skutecznością, co przyniosło jej wygrane w dwóch pierwszych partiach odpowiednio do 12 i 15.

I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 0:3, przebudziła się drużyna trenera Piotra Mateli. Trzecia odsłona okazała się być najbardziej wyrównaną w całym pojedynku. Ostatecznie – po niezłej grze m.in. Eweliny Żurowskiej, Alexandry Dascalu i Emilii Muchy, okraszonej też odrobiną szczęścia (wideo weryfikacja na korzyść bydgoszczanek) – Pałacanki „dowiozły” przewagę z końca seta, wygrywając 25:21.

W czwartej partii waleczna postawa gospodyń nie pozwoliła już jednak na odwrócenie losów spotkania. W ostatniej odsłonie Legionovia wyszła na prowadzenie 18:14, a kilka minut później zwyciężyła Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 25:20 i w całym meczu 3:1.

Po dzisiejszej wygranej przyjezdne, z 14 punktami na koncie, awansowały na 6. miejsce w siatkarskiej elicie kobiet. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zajmują 10. miejsce w tabeli Tauron Ligi, wyprzedzając Jokera Świecie i Eneę PTPS Piła.

Czekamy na przełamanie

Tym samym na zwycięstwo numer 3 w tym sezonie nasz zespół będzie musiał jeszcze poczekać. Najbliższa okazja na wywalczenie punktów nadarzy się za tydzień, kiedy to zagramy u siebie z E.Leclerc Radomką Radom.

Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż siatkarki z Radomia są jedną z rewelacji tegorocznych rozgrywek. Drużyna z województwa mazowieckiego zdobyła dotychczas 21 punktów w 9 meczach i jest wiceliderem tegorocznych rozgrywek Tauron Ligi.

W pierwszym w tym sezonie starciu obu zespołów, rozegranym 21 września w Radomiu, gospodynie wygrały 3:0 (25:22, 25:22, 25:22). Jak będzie tym razem?

Transmisję z meczu w Bydgoszczy przeprowadzi Polsat Sport.

Obejrzyj fotorelację z wczorajszego spotkania w HSW Immobile Łuczniczka.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – DPD Legionovia Legionowo 1:3 (12:25, 15:25, 25:21, 20:25)

MVP: Olivia Różański (DPD Legionovia Legionowo)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Michalewicz 3, Żurowska 11, Ziółkowska 7, Lijewska, Bidias 2, Różyńska 4 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Hawryła 6, Mazurek, Mucha 10, Dascalu 11.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka 3, Rivero Marin 20, Stafford 10, Oliveira Souza 5, Różański 18, Tokarska 8 oraz Lemańczyk (libero), Zdovc Sporer 1, Dąbrowska, Matejko, Kulig (libero).