Letícia Hage nową zawodniczką Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Zyskujemy doświadczoną środkową u progu rozpoczęcia sezonu 2021/2022.

Druga Brazylijka (po Marianie Cassimiro) w Polskich Przetworach Pałacu Bydgoszcz ma 189 cm wzrostu. Przygodę z siatkówką rozpoczęła jako 14-latka w swoim rodzinnym mieście Araraquara. Dwa lata później trafiła do Sao Caetano. Zdobyła 3. miejsce w Mistrzostwach Świata U20, 2. miejsce w rozgrywkach Pan American Cup, 1. miejsce w AlassioCup we Włoszech.
Leticia w trakcie swojej kariery reprezentowała głównie zespoły z Brazylii, ostatni sezon rozegrała w zespole Rapid Bukareszt. Brat Leticii, Guilherme także jest siatkarzem i występuje w Hiszpanii. Hage będzie 11 zawodniczką z Brazylii na parkietach Tauron Ligi w sezonie 2021/22.

Jestem bardzo szczęśliwa, że stałam się częścią drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz i będę występować w Tauron Lidze. Zespół jest niesamowitą mieszanką doświadczenia i młodości. Wierzę, że wykorzystamy swój duży potencjał i będziemy walczyć o każdą piłkę, set, mecz i punkty w tabeli. Zapraszam wszystkich do kibicowania! Do zobaczenia na hali – mówi nowa środkowa z Bydgoszczy.

Trener Piotr Matela o zawodniczce: Letícia to doświadczona środkowa, która zawsze odgrywała znaczącą rolę w klubach, w których występowała. Będziemy chcieli wykorzystać jej potencjał na siatce, szczególnie, jeżeli chodzi o grę w bloku. Jej doświadczenie na pewno zaprocentuje w naszych meczach.