24 października 2021
Tauron Liga. Wyższość ŁKS

Nadzieje na lepszy wynik były tylko w drugim secie. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały 0:3 na terenie brązowych medalistek poprzedniego sezonu.

Łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 8:5. W kolejnych akcjach podopieczne Michała Maska podkręciły tempo i dzięki świetnej grze Veroniki Jones-Perry powiększyły przewagę do ośmiu oczek 20:12. Mieliśmy problem z rozegraniem skutecznych akcji, nie pomagały zmiany dokonywane przez trenera Piotra Matelę. Dopiero w końcówce nastąpiło częściowe odrobienie część strat na 21:16, ale to było zbyt mało i seta Polskie Przetwory przegrały 20:25.

Początek drugiej odsłony był wyrównany, z niewielką przewagą gospodyń 8:6. Bydgoszczanki dotrzymywały kroku łodziankom, doprowadziły do remisu 11:11 i przez moment trwała walka punkt za punkt 18:18. Po stronie bydgoszczanek skuteczna była Majka Pogoda-Szczepańska wprowadzona za Patrycję Polak. Dobrą zmianę dała również już niemal tradycyjnie Zuzanna Szperlak. Najbardziej zacięta partia rozstrzygnęła się w końcówce, gdzie podopieczne Michała Maska zdobyły dwa punkty z rzędu 20:18, a w ostatnich akcjach powiększyły tę przewagę do czterech oczek  25:21.

Trzeciego seta Commercecon rozpoczął od wysokiego prowadzenia 6:0. Bydgoszczanki miały kłopot z przyjęciem mocnej zagrywki, a co za tym idzie – rozegraniem i zakończeniem akcji punktem. Pojedyncze oczka, które wpadały na konto podopiecznych Piotra Mateli to było za mało, aby dogonić rozpędzone gospodynie. W końcówce były nie do zatrzymania, wygrywając seta w 21 minut 25:13.

Miłym akcentem przed meczem było podziękowanie kibiców ŁKS dla libero Polskich Przetworów Magdaleny Saad (poprzedni sezon w Łodzi) a także – po meczu – nagroda dla najlepszej zawodniczki drużyny gości. Otrzymała ją Majka Szczepańska-Pogoda.

ŁKS Commercecon Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:20, 25:21, 25:13).
MVP Roberta Ratzke
ŁKS: Grajber 8, Pacak 5, Sobiczewska 17, Ratzke 2, Alagierska 2, Jones-Perry 17, Maj-Erwardt (libero), Strasz (libero) oraz Jukoski 0, Witkowska 4, Piasecka 1.
Pałac: Balmas 2, Bokan 8, Cassemiro 3, Majkowska 2, Bałdyga 1, Hage 4, Saad (libero) oraz Kobus 4, Mazurek 1, Szperlak 3, Szczepańska-Pogoda 9.