19 marca 2021
Wygrywamy z Volleyem Wrocław i jesteśmy bliżej dziewiątego miejsca w tym sezonie [relacja, komentarze, zdjęcia]

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – w pierwszym meczu o 9. miejsce w siatkarskiej elicie kobiet – wygrały we własnej hali z Volleyem Wrocław 3:2 (25:22, 25:20, 26:28, 16:25, 15:13). Statuetkę MVP dzisiejszego spotkania zgarnęła Alexandra Dascalu.

W dwóch pierwszych setach nasz zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie, wygrywając odpowiednio 25:22 i 25:20. Kiedy wydawało się, że spotkanie szybko zakończy się wynikiem 3:0, ekipa trenera Dawida Murka się przebudziła.

Magdalena Mazurek: To nie był łatwy mecz

Najbardziej wyrównany był trzeci set dzisiejszego meczu. Na tablicy wyników mieliśmy między innymi 19:19 i 23:23. Po grze na przewagi, Volley wygrał trzecią partię 28:26.

Set numer cztery rozpoczął się od lepszej gry Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, ale przyjezdne – głównie za sprawą Natalii Murek i Izabelli Rapacz – odskoczyły w połowie tej partii i prowadzenia już nie oddały. Volley Wrocław wygrał czwartą partię 25:16 i oba zespoły mogły się szykować do tie-breaka.

Natalia Murek: Do Bydgoszczy przyjechałyśmy po zwycięstwo

W ostatnim secie nasz zespół był skuteczniejszy, zwłaszcza w decydujących momentach. Dobre zawody rozgrywała atakująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz Alexandra Dascalu. Ostatecznie drużyna trenera Piotra Mateli wygrała tie-breaka 15:13 i w całym meczu 3:2.

– Spotkanie było naprawdę ciężkie. Same zgotowałyśmy sobie ten los, ponieważ w trzecim secie miałyśmy piłkę w górze i mogłyśmy to skończyć 3:0. Jednak cieszę się, że nie złożyłyśmy broni i walczyłyśmy do końca, wygrywając ten trudny mecz 3:2 – komentowała na gorąco Magdalena Mazurek, kapitan Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Wrocławianki natomiast nie kryły rozczarowania wynikiem dzisiejszego spotkania w Bydgoszczy.

– Po tym jak trenujemy i jak gramy ostatnio gdzieś tam w głowie myślałam, że to będzie krótsze spotkanie i spotkanie dla nas i nie 3:2. Myślę, że taki rezultat mojej drużyny nie satysfakcjonuje w ogóle, bo my tutaj przyjechałyśmy – jak na każdy mecz – wygrać, a ta dziewiąta lokata byłaby fajną lokatą. Dlatego ja nie powiem, że to był dobry mecz, bo mogliśmy niektóre rzeczy zrobić inaczej – mówiła Natalia Murek, przyjmująca Volleya Wrocław.

W czwartek, 1 kwietnia zagramy we Wrocławiu

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyły dziś Alexandra Dascalu (25) i Ewelina Żurowska (18).

W ekipie przyjezdnych najskuteczniejsze były Izabella Rapacz (29 punktów) i Natalia Murek, która dorzuciła kolejne 19 „oczek”.

Przypomnijmy. Zgodnie z regulaminem ligi drużyny walczące o miejsce dziewiąte, rozgrywają ze sobą dwumecz.

Drugi mecz pomiędzy Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz a Volleyem Wrocław zaplanowano na czwartek, 1 kwietnia. Początek spotkania w stolicy Dolnego Śląska o 17.30. Trzymaj kciuki!

Obejrzyj fotorelację z dzisiejszego meczu w HSW Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy.