28 września 2020
Tauron Liga. Wygrywamy pierwszy mecz w tym sezonie! [zdjęcia]

W spotkaniu 2. kolejki Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały Eneę PTPS Piła 3:0 (25:15, 25:21, 25:14). MVP spotkania została Emilia Mucha!

Oprócz wspomnianej wyżej przyjmującej naszego zespołu, znakomicie spisywała się również Ewelina Żurowska, która zdobyła 15 punktów. Dobre zawody rozegrały też nowa atakująca Pałacanek Alexandra Dascalu (8), Kinga Różyńska (7) i pozyskana przed obecnym sezonem z Developresu Rzeszów środkowa Magdalena Hawryła (5).

Warto dodać, że przed bydgoską publicznością zadebiutowały dziś w zespole seniorek 18-letnia przyjmująca Zuzanna Kuligowska i 22-letnia rozgrywająca Agata Michalewicz, które pojawiły się na parkiecie w końcówce 3. seta. Na pierwsze minuty w obecnych rozgrywkach czeka jeszcze Brazylijka Regiane Bidias.

Cieszę się, że zmazałyśmy plamę sprzed tygodnia, którą zrobiliśmy w Radomiu i pokazałyśmy, że to był wypadek przy pracy. Mam nadzieję, że to jest dobry prognostyk na te kolejne, zbliżające się spotkania – komentowała na gorąco tuż po meczu Ewelina Żurowska, przyjmująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Adam Grabowski: Potrzebuję trochę czasu

Z taktycznego punktu widzenia bydgoszczanki były bardzo dobrze ustawione na nasz lewy atak i tutaj nie mogliśmy sobie dać rady i byliśmy mało skuteczni. To była dosyć spora różnica. W momencie, gdy przyjmowaliśmy i graliśmy po całej siatce, gra się wyrównała – podsumował z kolei trener Adam Grabowski, który ekipę z Piły prowadzi od zaledwie 3 tygodni.

– Żeby ten zespół grał po mojemu, to potrzebuję trochę czasu. Liga już ruszyła i ja tego czasu nie mam. Zdaje sobie z tego sprawę – dodał 50-letni szkoleniowiec Enei PTPS Piła.

Najlepiej punktującymi siatkarkami zespołu z Piły były doświadczona Natalia Skrzypkowska (12) i Koleta Łyszkiewicz (10).

Mamy pierwsze punkty w tym sezonie

Tym samym drużyna prowadzona przez trenera Piotra Matelę wywalczyła pierwsze punkty w tym sezonie. Przypomnijmy, że na inaugurację bydgoszczanki przegrały na wyjeździe z E.Leclerc Radomką Radom 0:3 (22:25, 22:25, 22:25).

Za tydzień zagramy w Bielsku-Białej, gdzie o godzinie 18.00 zmierzymy się z miejscowym BKS-em Stalą. Ekipa z woj. śląskiego ograła już w tym sezonie ŁKS Commercecon Łódź i Energę MKS Kalisz i jest aktualnym liderem tabeli Tauron Ligi.

Obejrzyj fotorelację z dzisiejszego spotkania w HSW Immobile Łuczniczka autorstwa Dariusza Stońskiego tutaj.

Czytaj również:

Tauron Liga. Czas na pierwszy mecz przed własną publicznością [zapowiedź]