17 października 2021
Tauron Liga. Wygrany set z Developresem

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – KS Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3. Wicemistrz Polski silniejszy w Immobile Łuczniczce

Inauguracyjny set to zdecydowana dominacja ekipy z Rzeszowa, która rozpoczęła od mocnego uderzenia prowadząc 9:1. Świetni funkcjonował blok Developresu i kontratak. Rywalki miały żadnych argumentów, żeby skutecznie się przeciwstawić rywalkom, które błyskawicznie powiększały dystans (13:4, 17:6, 20:7). Świetnie spisywała się na środku siatki Magdalena Jurczyk. Bydgoszczanki po takim laniu w I secie szybko się odbudowały w kolejnej partii, gdzie przez długi czas nadawały ton wydarzeniom na boisku. Miejscowe w szeregach, których rozkręciła się Patrycja Balmas wygrywały 20:17. Wówczas za Karę Bajemę trener Stephane Antiga desygnował do gry Anę Kalandadze co było strzałem w dziesiątkę. Gruzińska przyjmująca grała jak w transie. Praktycznie nie myliła się w ataku, świetnie zagrywała i spisywał się na siatce. Developres zdobył cztery punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie 21:20 i nie oddał go już do końca. Bydgoszczanki mimo tak kiepskiej końcówki drugiej partii, kolejnego seta zaczęły mocno zdeterminowane i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zespół trenera Piotra Mateli świetnie spisywał się w ataku. Mocno we znaki dawał się zagrywką, a rywalki gasły z akcji na akcję. Jedynie zagrożeniem była Kalandadze, ale w pojedynkę nie wiele mogła zdziałać. Przewaga miejscowych rosła w błyskawicznym tempie (6:3, 12:6, 17:9 czy 22;14). Tak dużego dystansu wicemistrzynie Polski nie były w stanie już zniwelować. Czwartego seta ekipa z Rzeszowa zaczęła już mocno skoncentrowana od samego początku. Developres zaczął budować przewagę, w czym duża zasługa świetnie dysponowanej Kalandadze i nie milącej się praktycznie w kontratkach Annie Stencel. Od stanu 5:6 przyjezdne zdobyły z rzędu sześć „oczek” i spokojnie już kontrolował przebieg wydarzeń do końca meczu.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Developres BELLA DOLINA 1:3 (10:25, 22:25, 25:20, 16:25).
MVP Ana Kalandadze
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Bałdyga 1, Bokan 8, Hage 10, Balmas 17, Cassemiro 4, Majkowska 5, Saad (libero) oraz Szperlak 7, Mazurek, Szczepańska-Pogoda, Kobus.
DEVELOPRES: Stencel 6, Wenerska, Bajema 5, Jurczyk 9, Marques 16, Blagojević 12, Szczygłowska (libero) oraz Kalandadze 26, Rapacz 1, Polańska, Witkowska