26 lutego 2021
Tauron Liga. Ważny punkt Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz! [relacja, komentarze, zdjęcia]

W 21. kolejce Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrały z Developresem SkyRes Rzeszów 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15). Statuetkę MVP meczu zgarnęła Jelena Blagojević, przyjmująca zespołu z Podkarpacia.

– To był ciężki mecz i cieszymy się z tego punktu. Wiadomo, mogłyśmy wygrać 3:0, ale się nie udało. Myślę, że jako zespół powalczyłyśmy, oddałyśmy serducho i zrobiłyśmy wszystko, aby zaprezentować się w tym meczu jak najlepiej i wygrać. Rzeszów w końcówce zagrał lepiej, no i po prostu wygrał. No niestety, taka jest siatkówka – mówiła tuż po spotkaniu Monika Jagła, libero Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

– Mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Wygraliśmy i zdobyliśmy 2 punkty. Nawet jeśli nasz cel był inny, ale po takim początku meczu nie mogę narzekać i żałować. W 1. secie oba zespoły nie grały dobrze. W drugim secie Pałac grał bardzo dobrze i był po prostu lepszy. Kontuzja Lazić zmusiła mnie do sięgnięcia po nowy system gry. Kiera Van Ryk sprawdziła się dzisiaj na przyjęciu. Musimy teraz pracować i zobaczymy. Niestety nie wiemy, kiedy kontuzjowane dziewczyny (Alexandra Lazić i Juliette Fidon-Lebleu – przyp. red.) będą mogły znowu grać – skomentował dzisiejszy mecz w HSW Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy Stephane’a Antiga, trener Developresu SkyRes Rzeszów.

Najwięcej punktów dla Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zdobyły dziś Ewelina Żurowska (23) i Regiane Bidias (20). W ekipie Rysic najskuteczniejsze były Jelena Blagojević (MVP spotkania, 24 punkty) i Kiera Van Ryk (19).

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej sezonu 2020/2021 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zagrają w Legionowie. Spotkanie z miejscową DPD IŁCapital Legionovią zaplanowano na 6 marca. Transmisja w Ipla TV.

Zdjęcia z dzisiejszego meczu w Bydgoszczy obejrzysz tutaj.

21. kolejka Tauron Ligi

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:20, 25:22, 18:25, 22:25, 13:15), MVP: Jelena Blagojević.

Zobacz też:

W piątek gramy u siebie! Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz podejmą wicelidera Tauron Ligi [zapowiedź]

Wygrywamy u Łodzi! Świetny mecz i trzy punkty Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz [relacja]