8 października 2020
Tauron Liga. Ważny mecz Pałacanek. Gramy z sąsiadem w tabeli [zapowiedź]

W 4. kolejce Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zmierzą się na wyjeździe z zespołem ŁKS Commercecon Łódź. Początek spotkania w sobotę o 18.00.

Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki.

Wyciągamy wnioski i walczymy dalej!

Na inaugurację przegraliśmy w Radomiu z miejscową E.Leclerc Moya Radomką Radom 0:3. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśliśmy przed własną publicznością. W meczu 2. kolejki pokonaliśmy Eneę PTPS Piła 3:0. Z kolei przed kilkoma dniami, po bardzo wyrównanym boju, ulegliśmy na wyjeździe BKS Stal Profi Credit Bielsko Biała w tie-breaku 16:18 i w całym meczu 2:3.

W 4. secie meczu w Bielsku-Białej w ekipie Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zadebiutowała Regiane Bidias.

Do wyróżniających się zawodniczek w drużynie trenera Piotra Mateli należą między innymi Ewelina Żurowska, Kinga Różyńska, Alexandra Dascalu i Emilia Mucha. Ta ostatnia została wybrana MVP meczu z Piłą.

Jednak to coraz lepsze zgranie, ambicja i waleczność – jak co sezon – decydują o sile naszego zespołu. – W dobrej dyspozycji możemy wygrać każdy mecz – mówiła tuż po pojedynku z pilankami Ewelina Żurowska, która w tamtym spotkaniu zdobyła 15 punktów.

Posłuchaj komentarzy i obejrzyj fragmenty meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz-Enea PTPS Piła

Pojedynek sąsiadów z tabeli Tauron Ligi

ŁKS Commercecon Łódź, brązowy medalista sezonu 2019/2020, aktualnie legitymuje się takim samym bilansem co Pałacanki. Łódzkie Wiewióry w obecnym sezonie wygrały raz, dwa razy schodziły z parkietu pokonane.

Na inaugurację rozgrywek przegrały u siebie z BKS Stal Bielsko-Biała 0:3. W drugim meczu sezonu odwiedziły nasze województwo. Spotkanie z beniaminkiem Jokerem Świecie rozstrzygnęły na swoją korzyść 3:0. MVP wybrano libero łodzianek Magdalenę Saad. Przed tygodniem drużyna prowadzona przez trenera Giuseppe Cuccariniego (zdobywca MP i Pucharu Polski z 2014 roku z Chemikiem Police) nie dała rady Enerdze MKS Kalisz. Łodzianki przegrały u siebie 2:3.

Oba zespoły, ŁKS Commercecon Łódź i Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, wywalczyły jak dotąd po 4 punkty i zajmują odpowiednio siódme i szóste miejsce w tabeli siatkarskiej elity kobiet.

Wiewióry walczą o Ligę Mistrzyń

Warto dodać, że zespół ŁKS Commercecon Łódź rywalizuje na dwóch frontach. We wtorek, w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzyń, Wiewióry pokonały u siebie słoweński Calcit Volley Kamnik 3:0. Tym samym łodzianki są o krok od awansu do fazy grupowej. MVP meczu wybrano przyjmującą Katarinę Lazović.

Sobotni mecz, który początkowo miał się odbyć w Bydgoszczy, zostanie rozegrany w Łodzi. Początek o 18.00. Trzymaj kciuki!

Fot. Dariusz Stoński.

Czytaj również:

Tauron Liga. Trzy punkty były na wyciągniecie ręki [relacja]

Tauron Liga. Wygrywamy pierwszy mecz w tym sezonie [zdjęcia]