9 grudnia 2020
Tauron Liga. Ważna wygrana Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz! [relacja]

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, w zaległym meczu Tauron Ligi, pokonały na wyjeździe Volley Wrocław 3:0 (25:23, 25:23, 25:19). Świetne zawody rozegrała Ewelina Żurowska, która zgarnęła statuetkę MVP meczu!

Warto dodać, że najlepiej broniącą siatkarką spotkania we Wrocławiu (nagroda jednego ze sponsorów zespołu gospodarzy) wybrano Monikę Jagłę!

Mogło być 1:0 dla Volley Wrocław

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 2:0. Bydgoszczanki szybko wyrównały, by po chwili przegrywać 2:4. Oba zespoły zdobywały punkty dosłownie na przemian. I tak na tablicy wyników mieliśmy remis 8:8, a następnie 11:11 oraz 14:11.

Kiedy przy stanie 18:14 wydawało się, że pierwsza odsłona meczu sąsiadów w tabeli padnie łupem zielono-białych, Pałacanki zaczęły przejmować inicjatywę. A wrocławianki, które prowadziły już nawet 23:20, roztrwoniły wypracowaną wcześniej przewagę.

Przy stanie 23:23 mieliśmy wideo weryfikację. Kilkadziesiąt sekund później Małgorzata Jasek popełniła błąd w ataku i Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wyszły w meczu na prowadzenie 1:0.

Set drugi pod kontrolą bydgoszczanek

W drugiej odsłonie bydgoszczanki kontrolowały przebieg zawodów, utrzymując przewagę 2-3 punktów nad gospodyniami. Świetnie spisywały się między innymi Ewelina Żurowska i Regiane Bidias. W zespole Volley Wrocław zadebiutowała z kolei Marta Wellna.

Volley popełniał sporo błędów, w tym także w polu zagrywki. Przy stanie 22:24 trener Piotr Matela poprosił o czas. Po chwili wrocławianki zdobyły jeszcze co prawda 23. punkt, ale po skutecznym ataku Regiane Bidias drugi set zakończył się wynikiem 23:25.

„Zioło” stempluje naszą wygraną

W trzecią partię znacznie lepiej, nie mając już nic co stracenia, weszły siatkarki Volley Wrocław. Przyniosło to efekt w postaci prowadzenia gospodyń 8:4.

Trener Piotra Matela wziął czas. Przerwa na życzenie szkoleniowca z Bydgoszczy była skuteczna, bo jego zespół zaczął grać znacznie lepiej i szybko „zrobiło się” 8:12. Bardzo dobre zawody kontynuowała Ewelina Żurowska (w tej partii zdobyła między innymi 3 punkty z rzędu), której komplementów nie szczędzili również komentatorzy transmisji w Ipla TV.

Końcówka tej partii – i tym samym całego spotkania – przypominała to, co działo się w drugiej odsłonie. Bydgoszczanki utrzymywały przewagę 2-3 punktów. Najpierw prowadziły 17:12, a chwilę później już 21:15.

Ostatni punkt w dzisiejszym spotkaniu, pieczętując zwycięstwo Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz 25:19, zdobyła Marta Ziółkowska.

Uciekamy ze strefy spadkowej Tauron Ligi

Tym samym, wygrywając w hali Orbita we Wrocławiu 3:0, sięgnęliśmy po trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach Tauron Ligi. Po dzisiejszym spotkaniu mamy na koncie 11 punktów i awansowaliśmy na 9. miejsce w tabeli siatkarskiej elity kobiet.

8. kolejka Tauron Ligi

Voley Wrocław vs Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 19:25)

MVP: Ewelina Żurowska
Najlepiej broniąca zawodniczka: Monika Jagła

Tekst: Jarek Brzeski. Fot. Dariusz Stoński

Czytaj również:

Tauron Liga. Będzie przełamanie? Jutro gramy we Wrocławiu! [zapowiedź]