28 grudnia 2020
Tauron Liga. W środę jedziemy na mecz do Piły [zapowiedź]

Na zakończenie 2020 roku drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz zmierzy się na wyjeździe z Eneą PTPS Piła. Spotkanie Pałacanek z ostatnim zespołem Tauron Ligi zaplanowano na godzinę 17.00.

Enea PTPS Piła pogrążona w kryzysie

Obecny sezon jest dla klubu z Wielkopolski wyjątkowy trudny. Ekipa prowadzona przez trenera Adama Grabowskiego, który objął drużynę na niespełna 2 tygodnie przed startem rozgrywek 2020/2021, zdobyła dotychczas 4 punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi.

Pilanki przegrały jak dotąd 13 z 14 rozegranych spotkań. Komplet punktów zgarnęły 16 listopada, pokonując beniaminka rozgrywek Jokera Świecie 3:1. Tydzień później „urwały” 1 punkt w przegranym 2:3 starciu z BKS Bostik Bielsko-Biała.

Obecne problemy pilskiego klubu zaczęły się jednak znacznie wcześniej. Na początku września 2020 roku, na mniej niż 2 tygodnie przed inauguracją sezonu, z prowadzenia drużyny z powodów osobistych zrezygnował trener Mirosław Zawieracz. Trudnej misji zastąpienia „na ostatnią chwilę” trenera Zawieracza podjął się wyżej wymieniony Adam Grabowski, który był też szkoleniowcem zespołu seniorek Pałacu Bydgoszcz w latach 2014-2017.

Miesiąc później klub z Wielkopolski stracił swojego sternika. 15 października 2020 roku zmarł Radosław Ciemięga, jeden z założycieli Enea PTPS Piła i jego wieloletni prezes, członek zarządu PZPS kilku kadencji oraz Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPS. Radosław Ciemięga miał 55 lat.

Pod koniec listopada br. klub z Piły zaczęły opuszczać pierwsze zawodniczki. 27 listopada rozgrywająca Sylwia Kucharska przeniosła się do MKS-u Kalisz. W ślad za nią, na początku grudnia, poszły Natalia Skrzypkowska i Marta Wellna, które rozwiązały kontrakty na mocy porozumienia stron i trafiły odpowiednio do Jokera Świecie i Volleyu Wrocław.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wracają do dobrej dyspozycji

Nasz zespół ma na koncie 12 punktów wywalczonych w 13 meczach i zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli siatkarskiej elity kobiet. Bydgoszczanki wygrywały 3 razy i 10 razy schodziły z parkietu pokonane.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia drużyna trenera Piotra Mateli – po świetnym meczu – przegrała z aktualnym mistrzem Polski Grupą Azoty Chemikiem Police 2:3. Dobra gra i waleczna postawa sprzed tygodnia wydaje się być światełkiem w tunelu i solidnym fundamentem do poprawy wyników w najbliższej przyszłości.

Środowy (30 grudnia) mecz Enea PTPS Piła – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zaplanowano na godzinę 17.00.

Dodajmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie, rozegranym 28 września 2020 roku, nasz zespół wygrał 3:0 (25:15, 25:21, 25:14).

Fot. Krzysztof Różański.

Czytaj również:

Wypowiedzi po meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Grupa Azoty Chemik Police [wideo]

Przegrywamy po tie-breaku! Ważny punkt Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz [komentarze, relacja, zdjęcia]

Tauron Liga. Wygrywamy pierwszy mecz w tym sezonie! [zdjęcia]