6 grudnia 2020
Tauron Liga. Przegrana mimo dobrej gry [relacja, zdjęcia]

W meczu 12. kolejki Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrała na własnym parkiecie z E.Leclerc Radomką Radom 1:3 (22:25, 30:28, 17:25, 20:25). MVP spotkania w Bydgoszczy została Brazylijka Bruna Honoria Marques, atakująca zespołu gości.

Pozostaje tylko żałować straconej szansy. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Matelę rozegrała dobre zawody i niewiele zabrakło do tego, by we własnej hali wywalczyła dziś choćby 1 punkt.

– Myślę, że w kilku momentach zabrakło nam chyba chłodnej głowy. Zabijają nas też przestoje w grze i musimy z tym walczyć w każdym kolejnym meczu. Wierzymy, że następnym razem się uda. No bo jednak gramy po to, aby wygrywać. A jak na razie nam tych wygranych brakuje – mówiła tuż po spotkaniu Marta Ziółkowska, środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

– W dzisiejszym meczu kluczowa była sportowa złość i nasza skuteczność we współpracy bloku z obroną. Jesteśmy złe same na siebie, bo wysoko prowadziłyśmy w 2. secie i roztrwoniłyśmy tę przewagę. Pałac wysoko zawiesił dziś poprzeczkę – dodała z kolei Agata Witkowska, libero E.Leclerc Moya Radomka Radom.

Oprócz wspomnianej wyżej Brazylijki Marques (23 punkty), która ukończyła dzisiejsze zawody z nagrodą MVP, najwięcej punktów dla zespołu gości zdobyły Amerykanka Janisa Johnson (23) i Julia Twardowska (15). W ekipie gospodyń najskuteczniejsze były Alexandra Dascalu (21) oraz Regiane Bidias i Ewelina Żurowska (po 14 „oczek”).

Po 12 kolejkach, z dorobkiem 8 punktów, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zajmują 10. miejsce w tabeli siatkarskiej elity kobiet. Radomianki, po dopisaniu sobie kolejnych 3 punktów, wróciły do pierwszej „trójki” Tauron Ligi.

Warto dodać, że na odpoczynek i wyciągnięcie wniosków z dzisiejszego spotkania będziemy mieć bardzo mało czasu. W środę, 9 grudnia zagramy na wyjeździe z Volley Wrocław.

Początek meczu w hali Orbita we Wrocławiu o 18.00. Transmisja w Ipla.

Obejrzyj fotorelację z dzisiejszego pojedynku w HSW Immobile Łuczniczka.

Fot. Dariusz Stoński

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (22:25, 30:28, 17:25, 20:25); MVP: Bruna Honorio Marques.

Czytaj również:

Tauron Liga. Cel? Rewanż i trzecie zwycięstwo w tym sezonie [zapowiedź]

Tauron Liga. Wypowiedzi po meczu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs DPD Legionovia Legionowo [wideo]