11 stycznia 2021
Tauron Liga. Przegrywamy po grze na przewagi [komentarze, zdjęcia, relacja]

W meczu 15. kolejki Tauron Ligi drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrała we własnej hali z ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (27:29, 21:25, 27:29). MVP spotkania została Katarzyna Zaroślińska-Król, dla której była to już czwarta statuetka w tym sezonie.

Jednocześnie doświadczona atakująca ekipy gości rozegrała dziś 300. mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Katarzyna Zaroślińska-Król: Będę grać do 40-tki!

– Mam nadzieję, że jeszcze piękniejsza liczba przede mną, bo ja kocham siatkówkę i nie zamierzam jeszcze kończyć. To były i jeszcze będą piękne lata, także fajny jubileusz, który daje mi motywację, że jeszcze sporo przede mną i jeszcze mogę dobrze grać – powiedziała tuż po spotkaniu w Bydgoszczy Katarzyna Zaroślińska-Król, która po chwili uzupełniła, że zamierza grać do 40. roku życia i mieć na koncie łącznie 400 meczów w ekstraklasie. Trudno stwierdzić, na ile poważnie należy traktować tę deklarację.

33-letnia kapitan ŁKS Commercecon Łódź nie kryła, że ona sama i jej koleżanki przyjechały dziś do hali nad Brdą wyjątkowo zmotywowane – Wszystkie mocno pracowałyśmy, aby z Bydgoszczy przywieźć dziś 3 punkty, które są niezmiernie ważne dla nas i dla całego układu w lidze. Poza tym po takiej przerwie i po takich końcówkach zwycięstwo na pewno buduje – mówiła Zaroślińska-Król.

Magdalena Hawryła: Walczyłyśmy i było dziś bardzo blisko

Zdecydowanie w odmiennych nastrojach jest dziś nasz zespół, który w kilku momentach dzisiejszego pojedynku był bardzo blisko urwania co najmniej 1 seta. – Wydaje mi się, że kluczowe były końcówki, gdzie popełniłyśmy za dużo błędów. Zabrakło też chłodnej głowy. Na pewno dziewczyny po drugiej stronie siatki były bardziej opanowane i miały też trochę więcej szczęścia, bo nam tego zabrakło. No niestety znowu bez punktów, a było bardzo blisko, bo walczyłyśmy – komentowała Magdalena Hawryła, środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Za tydzień pojedynek z Energą MKS Kalisz, wcześniej losowanie

Na analizę wspomnianych błędów i wyciągniecie wniosków mamy mniej niż tydzień. W poniedziałek, 18 stycznia podejmiemy na własnym parkiecie Energę MKS Kalisz. W pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie kaliszanki wygrały 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:17, 15:11). Transmisja w Polsacie Sport!

Warto dodać, że kilka dni wcześniej, bo w piątek, 15 stycznia poznamy rywala w 1/8 Tauron Pucharu Polski Kobiet 2021. Turniej finałowy, z udziałem czterech najlepszych drużyn, rozgrywany będzie w Nysie w dniach 20-21 lutego 2021 roku. Obrońcą tytułu sprzed roku jest Grupa Azoty Chemik Police.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (27:29, 21:25, 27:29).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Bidias 16, Hawryła 9, Dascalu 10, Żurowska 8, Ziółkowska 10, Mazurek 2, Jagła (libero), Reszelewska (libero) oraz Lijewska 3, Mucha 2, Michalewicz 1.
ŁKS Commercecon Łódź: Alagierska 6, Zaroślińska-Król 16, Wójcik 14, Ninković 10, Bongaetrs, Lazović 9, Saad (libero) oraz Kalandadze 2, Pasznik.

Obejrzyj fotorelację z dzisiejszego spotkania Tauron Ligi w Bydgoszczy.

Fot. Dariusz Stoński

Czytaj również:

Tauron Liga. W poniedziałek mecz z ŁKS Commercecon Łódź. Będzie rewanż? [zapowiedź]