25 września 2021
Tauron Liga. Przegrana inauguracja z dobrymi akcentami

Wolę walki i potencjał pokazały siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz w Radomiu. Przegrały jednak 0:3 z E.Leclerc Moya Radomka Radom w meczu 1. kolejki sezonu 2021/2022.

Najbardziej szkoda drugiego seta. Świetna seria zagrywek Tatjany Bokan doprowadziła nasz zespół do prowadzenia 24:21. Radomianki nie poddały się i zdobyły 6 kolejnych punktów wygrywając tę partię. – Właśnie tego seta najbardziej szkoda. Przegrałyśmy na własne życzenie. Ale pomimo tego walczyłyśmy dalej od początku trzeciego, kwestia wygranej była otwarta – mówiła w pomeczowej wypowiedzi Paulina Bałdyga. Jej i koleżankom z zespołu nie brakowało komplikacji w tygodniu a nawet tuż przed samym meczem. Z przyczyn rodzinnych nie trenowała w tygodniu i nie zagrała na wyjeździe kapitan i rozgrywająca Magdalena Mazurek. Gotowa do gry była natomiast pozyskana w tygodniu brazylijska środkowa Leticia Hage. Niestety, pomimo że klub KS Pałac dopełnił wszelkich proceduralnych formalności, z FIVB nie wpłynęło na czas potwierdzenie do polskiej federacji i Brazylijka nie mogła pomóc drużynie na środku siatki. W efekcie Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz radziły sobie w meczu w ósemkę (trenują z drużyną, ale jeszcze nie mają pełni sprawności środkowa Kinga Różyńska [po kontuzji] i libero Aleksandra Justka).
Pomimo tego zespół pokazał się z dobrej strony i nie oddał łatwo pola przeciwniczkom. Mecz był bardzo zacięty i także w III secie bydgoszczanki miały piłkę setową.
W ekipie trenera Piotra Mateli 11 punktów (10 atakiem 1 as) zdobyła Tanja Bokan, 10 Patrycja Polak-Balmas, 9 Mariana Cassemiro. Wśród rywalek – zgodnie z przewidywaniami – najskuteczniejsza była leworęczna Katarzyna Zaroślińska-Król (MVP meczu). Zgromadziła 16 oczek (13 atakiem), 13 dodała Zuzanna Efimienko-Młotkowska a 12 Aleksandra Lazić.
Poza najskuteczniejszymi w Polskich Przetworach Pałacu Bydgoszcz dobre fragmenty gry pokazały także m.in. nowe, najmłodsze zawodniczki Kamila Kobus czy Zuzanna Szperlak. Swoje „momenty” w bloku miała też Paulina Majkowska.

Trener Piotr Matela: Dziewczyny pokazały ducha walki i zostawiły kawał serca na parkiecie. Niestety, to nam w końcówce każdego seta czegoś zabrakło. To nie Radomka wygrała a my przegraliśmy to spotkanie.

W sobotę, 2 października okazja do kibicowania nowej, przebudowanej bydgoskiej drużynie. Mecz z IŁ Capital Legionovia Legionowo w Immobile Łuczniczka Bydgoszcz rozpocznie się o 17:00.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 26:24, 27:25)
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Bałdyga, Polak-Balmas, Bokan, Cassemiro, Kobus, Majkowska, Saad (libero) oraz Szperlak.