14 października 2021
Tauron Liga. Podejmujemy wicemistrza kraju

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz po pierwszym zwycięstwie na wyjeździe – Developres Bella Dolina Rzeszów bez porażki w trzech meczach. Kto w piątek wygra w Immobile Łuczniczce?

Drużyny Tauron Ligi mają za sobą trzy kolejki. Czwartą otworzy jedyne piątkowe spotkanie w Bydgoszczy. Drużyna trenera Piotra Mateli dopiero drugi raz zagra u siebie a podopieczne byłego przyjmującego Delecty Bydgoszcz Stefana Antigi (2011-2013) jeszcze nie walczyły w sezonie na wyjeździe (!)

Polskie Przetwory odnotowały kolejno:
– przegraną 0:3 w Radomiu
– porażkę przed własną publicznością 2:3 z IŁ Capital Legionovią
– zwycięstwo przed tygodniem, 3:0 z BKS Bostik w Bielsku-Białej
Seria Developresu Bella Doliny to:
– 3:2 z BKS Bostik Bielsko-Biała
– 3:0 z drużyną z Kalisza
– 3:2 z ŁKS Łódź.

Rywalki były liderkami rozgrywek po rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu. Finałową rywalizację z Grupą Azoty Chemikiem Police przegrały jednak 1-3, ale 3 z 4 meczów kończyły się tiebreakami. Do drużyny dołączyła była zawodniczka Pałacu, reprezentująca przez większość kariery Jokera Świecie Katarzyna Wenerska. Podczas zgrupowania kadry przed turniejem Ligi Narodów poważnej kontuzji kolana nabawiła się rozgrywająca Marta Krajewska. W reprezentacji zastąpiła ją właśnie Wenerska. W ekipie wicemistrza Polski na moment zabrakło rozgrywającej. Ostatecznie do drużyny dołączyła mistrzyni Polski juniorek Julia Bińczycka z Energetyka Poznań. Wenerska dołączyła do zespołu dwa tygodnie przed inauguracją ligi. – Wenerska była na kadrze i zrobiła tam duży postęp. To na pewno jest na plus, ale teraz musi dużo pracować i szukać relacji z nowymi zawodniczkami. Z tego składu zna się tylko z Magdą Jurczyk. Dołączyła do nas dwa tygodnie przed ligą i myślę, że ten czas powinien wystarczyć na zgranie – powiedział Antiga szkoleniowiec przed sezonem. Nowe twarze w zespole trenera mistrzów świata (z Polską, 2014 r.) to jeszcze: Amerykanka Kara Bajema, Brazylijka Bruno Honorio (ostatnio E.leclerc Moya Radomka Radom), Dominika Witkowska (BKS Bostik Bielsko-Biała) oraz Gruzinka Ana Kalandadze (ŁKS Commercecon Łódź).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokazały potencjał w przegranym meczu z Legionovią (prowadziły 2:1) i potwierdziły możliwości na wyjeździe pokonując bez straty seta BKS. Czas działa na korzyść drużyny Piotra Mateli, ponieważ zespół, do którego późno dołączyły środkowa Leticia Hage (nie mogła zagrać w Radomiu ze względu na późne przesłanie dokumentów przez FIVB) oraz atakująca Majka Szczepańska-Pogoda, z treningu na trening, meczu na mecz rozumie się lepiej.
Kibiców w Immobile Łuczniczce czekają z pewnością emocje.

Bilety na mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Developres Bella Dolina Rzeszów:
– w internecie (też karnety): https://tinyurl.com/5mapfh3d
– w biletomacie na hali przed meczem (płatność kartą)

Początek spotkania o 17.30
Transmisja tv w Polsat Sport, radiowa w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw.
Krótkie relacje w naszych klubowych social mediach. Zachęcamy do obserwowania:

Instagram: https://www.instagram.com/palac_bydgoszcz/
Facebook: https://www.facebook.com/kspalac
Twitter: https://twitter.com/palacbydgoszcz

Art inf. własne oraz na podst.: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2021-09-22/tauron-liga-2022-developres-bella-dolina-rzeszow/