7 czerwca 2021
Tauron Liga. Patrycja Balmas wraca po roku

Niemal połowę profesjonalnej kariery spędziła nad Brdą i chce tę drogę kontynuować. Patrycja Balmas ponownie w klubie z Bydgoszczy.

Bardzo bym chciała wrócić, ale czy tak będzie? Czas pokaże – tymi słowami żegnała się z kibicami świadomie decydując na macierzyńską przerwę.


Czas pokazuje, że wszystko układa się dobrze, by popularna „Pati” znowu zdobywała punkty dla drużyny Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.
Grała w Impelu Wrocław, Giacomo Budowlanych Toruń, MKS Dąbrowie Górniczej. Występowała też we Włoszech w Beng Rovigo (2015/16) czy Crovegli Reggio Emilia (po niedokończonym sezonie w Impelu). Do Bydgoszczy wróciła na sezon 2018/2019 i następny.

Wróciła, bo przypomnijmy, że Patrycja grała też w KS Pałac w latach 2009-2012 oraz 2014-2015. Statystycy wyliczyli, że w ciągu 10 sezonów spędzonych w siatkarskiej elicie kobiet rozegrała 233 mecze, w których zdobyła łącznie 2263 punkty.

Patrycja Balmas (wcześniej Polak) urodziła się 23 lutego 1991 roku. Wzrost 183 cm, zasięg w ataku 301 cm, w bloku 279 cm. Pochodzi z Iławy, gdzie jako 10-latka rozpoczęła treningi w MKS Zryw Volley. Jako 16-latka debiutowała w rozgrywkach seniorskich w barwach Budowlanych Toruń.
W 2009 roku rozpoczęła regularne występy w pierwszym zespole Pałacu będą filarem drużyn młodzieżowych – w 2010 została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką finału MP juniorek. Tytuł mistrzowski wywalczyły wtedy właśnie bydgoszczanki.

W nadchodzącym sezonie Patrycja będzie grała w drużynie na pozycji atakującejzapowiada trener Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz Piotr Matela. – Jest bardzo ofensywną zawodniczką dysponującą bardzo dobrym atakiem, zagrywką i blokiem ale gra w polu nie jest jej obca. Grała już na tej pozycji i pokazała się z bardzo dobrej strony. Na pewno będzie mocnym punktem zespołu, co pokazywała już nie raz.