8 czerwca 2020
Tauron Liga. Patrycja Balmas nie zagra w nadchodzącym sezonie

W najbliższych rozgrywkach Tauron Ligi nasz klub nie będzie mógł liczyć na grę Patrycji Balmas. Powód? 29-letnia przyjmująca Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz spodziewa się dziecka.

Przeczytaj rozmowę z Patrycją Balmas.

Pewne jest, że w najbliższym sezonie nie zobaczymy Cię na siatkarskich parkietach. Przyszedł czas, aby już oficjalnie o tym napisać.

Tak, zgadza się. Myślę, że już możemy powiedzieć, że w przyszłym sezonie nie zagram ani w barwach Pałacu, ani w żadnym innym klubie. Zdecydowałem się na roczną przerwę od siatkówki i na urlop macierzyński.

Kibice Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz często pytali, czy zostajesz w klubie. Co chciałabyś powiedzieć kibicom i swoim sympatykom w związku z przedwcześnie zakończonym sezonem?

Przede wszystkim chciałabym podziękować kibicom za ten miniony sezon i za to, że wiernie nas wspierali. Niestety, sezon nie zakończył się po naszej myśli. Na pewno każdy liczył, że w play-offach pokażemy się z jak najlepszej strony. Tak się nie stało i myślę, że wszyscy nad tym ubolewamy.

Mamy przed sobą kolejny sezon i głęboko wierzę, że kibice i dziewczyny będą miały jeszcze okazję pokazać to, czego nie udało się zaprezentować w końcówce rozgrywek 2019/2020. Oby ten najbliższy sezon skończył się lepiej niż ostatni.

Dziewczynom i kibicom życzę wielu powodów do radości!

Wspomniałaś o rocznym urlopie macierzyńskim. Czy po jego zakończeniu chciałabyś wrócić do siatkówki?

Bardzo bym chciała, ale życie i los płata różne figle, co pokazały też ostatnie miesiące. Chciałabym wrócić, ale czy tak będzie? Czas pokaże.

Dziękuję za rozmowę.

Patrycja Balmas (z.d. Polak) do zespołu Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz wróciła przed sezonem 2018-2019. Wcześniej była zawodniczką między innymi Impelu Wrocław, Giacomo Budowlanych Toruń, MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz włoskiego Beng Rovigo (2015-2016).

Dodajmy, że dla Bydgoszczy Patrycja Polak-Balmas grała też w latach 2009-2012 oraz 2014-2015, kiedy to była odpowiednio siatkarką GCB Centrostalu Bydgoszcz i KS Pałac Bydgoszcz.

Warto wiedzieć, że 29-letnia przyjmująca w ciągu 10 sezonów spędzonych w siatkarskiej elicie kobiet rozegrała 233 mecze, w których zdobyła łącznie 2263 punkty.

W styczniu 2020 roku, w spotkaniu przeciwko BKS-owi Stali Bielsko Biała, Balmas sięgnęła po statuetkę MVP i zdobyła rekordową liczbę 32 punktów!

Do najważniejszych sukcesów Patrycji należą srebrny medal MP Młodziczek oraz wywalczone w barwach Pałacu Bydgoszcz srebrny (2009) i złoty medal MP Juniorek (2010).

Jak sama przyznaje, jej sportowym marzeniem jest zdobycie medalu MP w kategorii seniorek.

Nie wszyscy wiedzą, że Balmas ma na koncie 30 występów w reprezentacji Polski siatkarek. Podczas Mistrzostw Europy 2017 była podstawową zawodniczką kadry prowadzonej przez trenera Jacka Nawrockiego.

Patrycjo, dziękujemy za grę dla naszego klubu i życzymy Ci dużo zdrowia!

Rozmawiał Jarek Brzeski. Autorem zdjęcia jest Dariusz Stoński. 

Zobacz też:

Alexandra Dascalu: Wierzę, że dzięki grze w Tauron Lidze będę mogła rozwinąć moje umiejętności [rozmowa]