28 czerwca 2021
Tauron Liga. Nowa zawodniczka na środku siatki

Kamila Kobus, najlepsza środkowa I ligi sezonu 2020/2021 będzie reprezentować barwy Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Kobus reprezentowała w minionym sezonie Karpaty Krosno Glass. W 20 meczach sezonu zasadniczego zdobyła 195 punktów z czego 73 blokiem. Kamila pochodzi z Kościerzyny i już jutro (29 czerwca) skończy 22 lata. Pierwsze lata kariery spędziła w UKS Libero Starogard Gdański (2011-2015). Następnie w latach 2015-18 była zawodniczką SMS Police. Sezon 2018/2019 to był czas ekstraligowego debiutu w Pile. Potem Kobus została zawodniczką KSZO Ostrowiec a w poprzednim sezonie reprezentowała ekipę z Karpat.

Młoda perspektywiczna zawodniczka na koncie ma m.in. Mistrzostwo Polski Młodziczek (z Libero Starogard), dwukrotne mistrzostwo II ligi i brązowy medal MP Juniorek (z SMS Police).

– Bardzo cieszę się z możliwości dołączenia do zespołu z Bydgoszczy. Granie w klubie z takimi tradycjami to ogromne wyróżnienie. Współpraca z trenerem Piotrem Matelą i bardziej doświadczonymi zawodniczkami to dla mnie szansa do dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy grały o jak najwyższe cele przy pełnych trybunach – stwierdza przed sezonem nowa siatkarka Polskich Przetworów Pałacu.

Trener Piotr Matela o zawodniczce:

Kamila to młoda środkowa zbierająca dopiero doświadczenie. Jest zawodniczką, która wyróżniała się w rozgrywkach na swojej pozycji. Mam nadzieję, że jej praca zaowocuje kolejnym krokiem na przód jeżeli chodzi o jej umiejętności indywidualne a tym samym przyczyni się do wzmocnienia rywalizacji w drużynie.