28 maja 2021
Tauron Liga. Monika Jagła zmienia klub! [komentarz zawodniczki]

Monika Jagła – libero Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz i reprezentacji Polski siatkarek – odchodzi z naszego klubu. Sprawdź, co na „do zobaczenia” powiedziała wychowanka KS Pałac Bydgoszcz i multimedalistka młodzieżowych mistrzostw Polski!

– Chciałabym z całego serca podziękować za to że mogłam być częścią bydgoskiej rodziny, że od najmłodszych lat miałam możliwość reprezentować KS Pałac Bydgoszcz. Dobiegł ten czas kiedy trzeba coś zmienić! Czas na zmiany i nowe wyzwania. Przede wszystkim dziękuje Wam Kibice że zawsze jesteście z nami w lepszych i tych gorszych chwilach. Dziękuję za wsparcie jakie dostałam od Was, za te wszystkie lata spędzone RAZEM! Dziękuje całej drużynie, byliście wspaniałym wsparciem na boisku jak i poza, super się z Wami pracowało, dziękuje za każda wskazówkę i pomoc! Dziękuje również Trenerom i całemu sztabowi, że przyczynili się do mojego rozwoju. Nie mówię do widzenia a do zobaczenia. Trzymajcie się ciepło – widzimy się już niedługo na parkietach. Pozdrawiam. Monika – powiedziała Monika Jagła, libero Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz (pisownia oryginalna).

Blisko 100 meczów w siatkarskiej ekstraklasie kobiet

Monika Jagła przez cztery sezony reprezentowała nasz klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, notując łącznie 97 występów.

Najczęściej rywalizowała z zespołami BKS Bostik Bielsko-Biała, DPD Legionovii Legionowo i Grota Budowlanych Łódź (po 10 razy).

Na parkietach siatkarskiej elity kobiet w Polsce zadebiutowała w sezonie 2017/2018.

Medalistka MMP i młodzieżowych Mistrzostw Europy

Monika Jagła jest multimedalistką młodzieżowych mistrzostw Polski. W 2017 roku wywalczyła z naszym klubem srebrny medal MP juniorek i srebro MP kadetek. W tym samym roku sięgnęła po złoto MP U-23, zostając MVP turnieju finałowego.

W 2018 roku Monika Jagła wraz z koleżankami z młodzieżowej reprezentacji Polski wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek U-19 w Albanii.

W sierpniu 2020 roku z drużyną Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz Monika Jagła wygrała turniej finałowy PreZero Grand Prix PLS w siatkówce plażowej 4-osobowej. W drodze po złoto została wybrana MVP jednego ze spotkań.

Monika Jagła przyszłością reprezentacji Polski siatkarek?

Od 2019 roku Monika Jagła jest regularnie powoływana do seniorskiej reprezentacji Polski siatkarek. Obecnie przebywa wraz z drużyną prowadzoną przez trenera Jacka Nawrockiego na turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini.

Jej celem – jak sama przyznaje w wywiadach – jest bycie pierwszą libero kadry narodowej, a marzeniem zdobycie medalu olimpijskiego.

Monice DZIĘKUJEMY za pracowitość, zaangażowanie i wszystkie lata spędzone w naszym klubie oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Tekst: Jarek Brzeski. Fot. Dariusz Stoński.

Zobacz też:

Monika Jagła z powołaniem na Ligę Narodów siatkarek!

Monika Jagła i Marta Ziółkowska trenują z reprezentacją Polski siatkarek!

100 lat, Monika! [wideo]

PreZero Grand Prix PLS. Mamy złoto!! [zdjęcia, wideo]