Tylko jeden punkt wywalczyły Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w meczu z #Volley Wrocław

Prowadzenie 12:10 w tiebreaku nie wystarczyło. W wymianie „na przewagi” w piątym secie, więcej zimnej krwi miały rywalki; zremisowały (12:12) i wygrały 16:14. Wygrały drugi mecz z rzędu, trzeci w sezonie. Dla Pałacu to przegrana nr 6 (1 wygrana) i sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała.

Wcześniej w meczu, przy wsparciu trybun, bydgoszczanki rozpoczęły od prowadzenia, choć końcówka I seta, to stan 23:23. W drugim, od początku nieznacznie prowadziły wrocławianki: 6:4, by potem zwiększyć przewagę na 14:9 i 21:15.

Kiedy po wygranej III partii wydawało się, że to moment by postawić kropkę nad i, gra Polskich Przetworów Pałacu załamała się i skończyło się przegraną 12:25. – Za szybko wchodzimy w strefę komfortu, tracimy koncentrację na pojedynczej piłce a walczyć trzeba o każdą, pojedyńczą – mówił po meczu trener Piotr Matela. – Nie tak wyobrażałyśmy sobie wynik tego meczu. Źle weszłyśmy w czwarty set. Zamiast wejść zmobilizowane, to „puściłyśmy to”, zrobiłyśmy za dużo błędów – wtórowała kapitan Magdalena Mazurek. Pałac popełnił 14 błędów zagrywki (rywalki 7), 9 w przyjęciu zagrywki i 16 błędów w ataku. Razem 39.

Pozytywy? Liczna – mimo nietypowej pory (12.30) – grupa kibiców (DZIĘKUJEMY) i ich doping oraz gra Zuzanny Szperlak, która wyszła po raz pierwszy w szóstce. 21-letnia przyjmująca zdobyła 21 z 71 punktów drużyny, z tego 17 w ataku (45%).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – #Volley Wrocław 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 12:25, 14:16)
MVP meczu: Aleksandra Gromadowska.

W poniedziałek, 15 listopada o 20.30 derby Kujaw i Pomorza – wyjazdowy mecz z Jokerem Świecie. Zachęcamy do kibicowania na wyjeździe!