Aleksandra Justka ma 19 lat i osiągnięcia w młodzieżowych kategoriach na poziomie reprezentacyjnym. Żądna rozwoju sportowego libero zasila szeregi Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Urodzona w Gdańsku (13 maja 2002) zawodniczka ma 168 cm. W poprzednim sezonie z zespołem juniorek Pałacu sięgnęła po 5. miejsce w finale MP. W turnieju półfinałowym była wybrana najlepszą libero. Na koncie ma 2. miejsce Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA z reprezentacją (2016) oraz 3. miejsce w roku 2018.

Jej pierwszym klubem był UKS Jasieniak. Potem doskonaliła umiejętności w Akademii Piłki Siatkowej w Rumii U18, następnie została uczennicą SMS PZPS Szczyrk.
Przypomnijmy, że na pozycji libero będzie występowała również doświadczona Magdalena Saad.

Aleksandra Justka: Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie dołączam do zespołu Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Uważam, że to duży krok do przodu, ponieważ będę mogła się rozwijać wśród doświadczonych zawodniczek i pod okiem bardzo dobrego trenera. Jednym z moich marzeń sportowych była gra w najwyższej klasie rozgrywkowej a taką możliwość dał mi zespół z Bydgoszczy. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy fajną i zgraną drużynę i razem będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

Trener Piotr Matela o zawodniczce:

Ola to młoda dziewczyna, która na tym poziomie stawia swoje pierwsze kroki. To perspektywiczna zawodniczka z dużym potencjałem, wolą walki i ambicjami. Każdy dzień pracy z pierwszym zespołem będzie działał na jej korzyść.