30 maja 2021
Tauron Liga. Marta Ziółkowska opuszcza nasz klub! [komentarz zawodniczki]

Marta Ziółkowska – środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz i reprezentacji Polski siatkarek – postanowiła zmienić otoczenie. 25-letnia zawodniczka reprezentowała nasz klub w ekstraklasie przez sześć sezonów!

Ze względu na to że opuszczam klub, chciałabym podziękować trenerom oraz koleżankom z zespołu za wsparcie, za możliwość rozwoju oraz wspaniałą atmosferę. ☺️ Chciałabym podziękować również członkom zarządu za możliwość reprezentowania Pałacu przez ostatnie 6 lat. ☺️ Oraz kibicom za bycie z nami zarówno w tych dobrych jak i złych momentach! Był to dla mnie dobry czas i zawsze będę go wspominać z uśmiechem na ustach, wiele się tutaj nauczyłam! Dziękuje i do zobaczenia na parkietach ??? – powiedziała Marta Ziółkowska, środkowa Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz (pisownia oryginalna).

MVP zmienia klub…

W sezonie 2020/2021 Marta Ziółkowska była jedną z najważniejszych siatkarek drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Matelę. W minionej kampanii, którą Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zakończyły na 9. miejscu, „Zioło” zagrała w 23 meczach, zdobywając 221 punktów.

Warto dodać, że w rozgrywkach 2020/2021 Tauron Ligi, Marta Ziółkowska dwukrotnie odbierała statuetkę MVP meczu.

Ponad 120 meczów w siatkarskiej ekstraklasie kobiet!

Przypomnijmy. 25-letnia Marta Ziółkowska reprezentowała barwy naszego klubu nieprzerwanie od 6 sezonów!

W najwyższej klasie rozgrywkowej popularna „Zioło” zadebiutowała w sezonie 2015/2016. Dotychczas wystąpiła w 120 meczach siatkarskiej ekstraklasy kobiet, zdobywając łącznie 815 punktów – 89 z pola zagrywki i 219 blokiem!

Swój punktowy rekord w siatkarskiej elicie w Polsce ustanowiła 7 kwietnia 2017 roku, kiedy to w wygranym przez KS Pałac Bydgoszcz 3:2 meczu z Eneą PTPS Piła zdobyła 21 punktów.

W dotychczasowej karierze urodzona w Bydgoszczy środkowa najczęściej wybiegała na parkiet przeciwko KS Developresowi Rzeszów (po 12 razy) oraz Volleyowi Wrocław i DPD Legionovii Legionowo (po 10 razy).

Przed przyjściem do naszego klubu – w sezonie 2011/12 i 2012/13 Marta Ziółkowska reprezentowała Szkołę Mistrzostwa Sportowego Police na parkietach II ligi. W sezonie 2013/2014 grała w rodzinnej Bydgoszczy, gdzie przez rok reprezentowała barwy naszego klubu w II lidze. Z kolei w sezonie 2014/2015 była zawodniczką Jokera Mekro Świecie – ówczesnego beniaminka I ligi.

„Zioło” z regularnymi powołaniami do kadry narodowej

W czerwcu 2020 roku Marta Ziółkowska – w towarzyskim meczu z Czeszkamizadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski siatkarek. Zagrała też dzień później, w drugim meczu z naszymi południowymi sąsiadkami.

Na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku Ziółkowska uczestniczyła w zgrupowaniu kadry narodowej siatkarek w Szczyrku przed turniejem Ligi Narodów 2021. Zagrała też w dwóch kontrolnych, wyjazdowych meczach z reprezentacją Czech. Ostatecznie – w odróżnieniu od drugiej Pałacanki Moniki Jagły – „Zioło” nie znalazła się wśród zawodniczek powołanych na turniej Ligi Narodów siatkarek we włoskim Rimini.

Marcie Ziółkowskiej serdecznie DZIĘKUJEMY za profesjonalizm, zaangażowanie oraz sześć lat spędzonych w naszym klubie i życzymy jej powodzenia w dalszej karierze!

Zmiany, zmiany, zmiany…

Dodajmy, że w ostatnich dniach nasz klub opuściły atakująca Alexandra Dascalu, druga rozgrywająca Agata Michalewicz i libero Monika Jagła.

Natomiast nowy kontrakt z KS Pałac Bydgoszcz S.A. podpisała 23-letnia, utalentowana środkowa Kinga Różyńska, która jest wychowanką KS Pałac Bydgoszcz.

Po 1 czerwca – zgodnie z zapowiedzią prezesa Piotra Makowskiego sprzed dwóch tygodni – będziemy informować o nowych zawodniczkach, które w sezonie 2021/2022 będą grać w zespole Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz.

Tekst: Jarek Brzeski. Fot. Dariusz Stoński.

Zobacz też:

Kinga Różyńska zostaje z nami na kolejny sezon!

Monika Jagła zmienia klub! [komentarz zawodniczki]

Piotr Makowski: Zaczynamy budowę składu na nowy sezon [rozmowa]

Reprezentacja Polski siatkarek zagra towarzysko z Czeszkami. Pałacanki z szansą na występ!

Monika Jagła i Marta Ziółkowska trenują z reprezentacją Polski siatkarek!

Zawodniczki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz z powołaniami do reprezentacji Polski siatkarek [wypowiedzi zawodniczek]